Tallinna Majanduskool on nõudlike õppurite ning ettevõtluse, turunduse, finants- ja administratiivala professionaalide kokkupuuteplatvorm, millelt sirguvad omal erialal asendamatud tegijad.
Selleks, et panna edukalt kokku mängima enam kui 2000 õppija karjäärialased ootused ja erialased eesmärgid ning ligi 200 õpetava tegevspetsialisti hinnalised kogemused, on igal inimesel meie organisatsioonis selge roll ja kindel väärtus.
Üldharidusõpingute õpetajad – ootame teid liituma Tallinna Majanduskooli meeskonnaga!
Tallinna Majanduskool kuulutab välja konkursi üldharidusõpingute õpetajate leidmiseks 2025/2026. õppeaastal rakendusliku gümnaasiumi (tase 4) õppekaval “Jätkusuutlik ettevõtluskorraldus”.
Tule ja aita kaasa jätkusuutlike ettevõtluskorraldajate esimese lennu õppijate arengule!
Keda me otsime?
Otsime inspireerivaid ja ettevõtlikke õpetajaid uue rakendusliku gümnaasiumi õppekava “Jätkusuutlikettevõtluskorraldus” järgmistes ainevaldkondades:
Matemaatika (12 EKAP/216 kontakttundi 4 aasta jooksul) – õpetusega taotletakse, et õpilane omandab loogilise ja analüütilise mõtlemise oskuse, mis aitab lahendada igapäevaelulisi probleeme ning rakendada matemaatikat erinevates eluvaldkondades.
Loodusained (18 EKAP/324 kontakttundi 4 aasta jooksul) bioloogia, geograafia, keemia, füüsika, keskkonnaõpetus) – eesmärk on kujundada vastutustundlikke ja teaduspõhiselt mõtlevaid noori, kes tunnevad huvi keskkonna vastu ning suudavad teha teadlikke otsuseid jätkusuutliku arengu toetamiseks.
Sotsiaalained (13 EKAP/234 kontakttundi 4 aasta jooksul) ajalugu, ühiskonnaõpetus, filosoofia, religiooniõpetus) – eesmärk on kasvatada vastutustundlikke ja teadlikke kodanikke, kes mõistavad ajaloolisi protsesse, ühiskonna toimimist ning suudavad osaleda demokraatlikus ühiskonnas.
Keel ja kirjandus (14 EKAP/252 kontakttundi 4 aasta jooksul) eesti keel, kirjandus, akadeemiline ja loovkirjutamine) – õpetusega taotletakse, et õpilane väljendab ennast eesti keeles selgelt ja arusaadavalt nii suuliselt kui ka kirjalikult, kujundab keele ja kirjanduse kaudu oma identiteeti ning arendab kriitilist ja loomingulist mõtlemist.
Võõrkeeled (B1 (4,5 EKAP/81 kontakttundi 4 aasta jooksul), B2 (7,5 EKAP/ 135 kontakttundi 4 aasta jooksul vene, soome, inglise jt) – eesmärk on arendada õpilaste suhtlemisoskust mitteametlikes ja ametlikes olukordades, toetada keeleõppe strateegiate kasutamist ja kultuuridevahelist teadlikkust.
Visuaal- ja helikultuur (4 EKAP/72 kontakttundi 4 aasta jooksul) kunstiõpetus, muusika, meedia- ja filmianalüüs, fotograafia, digikunst) – eesmärk on aidata õpilastel mõista ja analüüsida visuaalset ja helilist meediat ning arendada loovust ja eneseväljendust.
Kehakultuur (5,5 EKAP/99 kontakttundi 4 aasta jooksul) kehaline kasvatus, tervisekasvatus, sporditeooria ja -praktika) – õpetusega taotletakse, et õpilane väärtustab füüsilist aktiivsust ja tervislikke eluviise, suudab hinnata oma vaimset ja füüsilist heaolu ning oskab kujundada tervislikku eluviisi.
Sinu ülesanded:
Õpetad oma ainet lõimitud viisil, aidates õppijatel luua seoseid põhi- ja üldharidusõpingute vahel, et üldained toetaksid nende süvendatud teadmiste ja oskuste kujunemist põhiõpingutes.
Rakendad praktilisi ja oskustele suunatud õpetamismeetodeid, kasutades innovaatilisi lahendusi ja digivahendeid, et toetada õppijate aktiivset kaasamist ja reaalse elu olukordades rakendatavate pädevuste kujunemist.
Toetad õppijaid nende individuaalses arengus ja õpioskuste kujundamisel.
Osaled kooli arenguprojektides ja panustad haridusuuendustesse.
Teed koostööd kolleegide, õppijate ja lastevanematega.
Millist õpetajat otsime?
Haridus: Magistrikraad õpetatavas valdkonnas või pedagoogiline kõrgharidus (või sellele vastav kvalifikatsioon) vastavas ainevaldkonnas.
Kogemus: Eelnev õpetamiskogemus, soovitavalt gümnaasiumiastmes ja valmisolek õpetajana ennast areneda.
Oskused: Hea suhtlemis- ja koostööoskus, õppijakeskne lähenemine, digipädevus, sh valmidus vajadusel e-õppe läbiviimiseks.
Isikuomadused: Loovus, avatus uutele õpetamismeetoditele ja paindlikkus.
Mida me pakume?
Konkurentsivõimelist töötasu, arvestades kvalifikatsiooni ja kogemusi.
Tänapäevast õpikeskkonda – kaasaegsed klassiruumid ja digivõimalused.
Toetavat meeskonda – koostöö ja kogemuste jagamine toetavas kollektiivis.
Täiendkoolitused ja arenguvõimalused – võimalus osaleda koolitustel, kovisioonidel ja koostööprojektides.
Kuidas kandideerida?
Saada oma CV ja motivatsioonikiri hiljemalt 28.02.2025 Tallinna Majanduskooli õppejuhile, Allan Kaljakinile allan.kaljakin@tmk.edu.ee.
Asukoht: Tallinna Majanduskool, Tammsaare tee 147, Tallinn Töökoormus: osakoormus Leping: tähtajaline 2025/2026. õppeaastaks Tööle asumise periood: sügis 2025
Ei leidnud sobivat konkurssi, aga oled huvitatud õpetamisest või töötamisest Tallinna Majanduskoolis, siis saada oma CV või LinkedIn profiil meie personalispetsialistile, Merike Heide merike.heide@tmk.edu.ee.
Kes on Tallinna Majanduskooli õpetaja?
Oma kogemusi jagavad majanduse, ettevõtluse ja turunduse ainete õpetaja Rain Arro ja õigusainete õpetaja Hille Raud.
Kuula podcasti: Miks õpetada Tallinna Majanduskoolis?
Mida tähendab olla õpetajaks Tallinna Majanduskoolis? Kes on majanduskooli õpetajad oma elukutselt tegelikult ning mida annab majanduskoolis õpetamine?
Podcastis vestlevad Tallinna Majanduskooli õppejuht Allan Kaljakin, turunduse õppetooli juht Triin Rum, administratiivtöö õppetooli juht Kristel Bankier ja ärinduse õppetooli juht Indrek Jänes.