EKAP on Eesti kutsehariduse ainepunkt. 1 EKAP vastab 26 tunnile tööle ehk ühele nädalale õppuri tööle, millesse on arvestatud kontaktõpe, iseseisev töö, praktika ja e-õpe ning teadmiste kontroll.
Majanduskoolis õpid Sa tundma ettevõtluskeskkonda. Siin õpid tundma finantsarvestust, maksuarvestust ning täiendad neid juhtimisarvestusega. Siin õpid korraldama raamatupidamist nii, et oleks tagatud täpne info majandusüksuse finantsseisundust ja tulemustest. Sa juhindud Euroopa Liidu standarditest, kutse-eetikast ja aruandluse põhimõtetest. Õpetame Sulle, kuidas saada ka iseenda ülemuseks alustades oma ettevõttes raamatupidamisteenuse pakkumisega.
Peale kooli lõpetamist on Sul võimalik töötada erinevates ettevõttetes, pakkuda raamatupidamise teenust või asutada enda ettevõte. Pakkudes raamatupidamise teenust on Sul võimalus olla oma aja peremees ning valida endale meelepärased kliendid. Sinu põhilised tööülesanded on seotud maksudeklaratsioonide täitmisega ja statistiliste aruannetega (nt majandusaasta aruannetega). Sinu töö on vastutusrikas ning oskad töötada nii iseseisvalt kui meeskonnas. Oskad planeerida oma tööd ja aega ning oled saanud suurepäraseks suhtlejaks.
Lisaks on Sul võimalik minna edasi õppima majandusarvestust või finantsarvestust kõrg- ja ülikoolidesse või jätkata Tallinna Majanduskoolis maksuspetsialisti jätkuõppekaval.
Õppekava peamised ainemoodulid:
Valikõpingud:
Raamatupidaja õppekava ja rakenduskava 2021 ja varem sisseastunutele.
Tutvu ka varasemate õpingute ja töökogemuse arvestamise võimalusega VÕTA.
Praktika maht kokku on 30 EKAPit. Praktika algab II õppeaasta septembrikuus.
Tallinna Majanduskooli praktikakorralduse eeskiri
Sisseastumisel arvestatakse sisseastumistesti ja vestluse tulemust.
Õpingute alustamiseks on vajalik inglise keele oskus vähemalt algtasemel A2.
Loe lisa vastuvõtueeskirjast.