Sisseastuja KKK

Mitmele erialale saab Tallinna Majanduskoolis kandideerida?

Tallinna Majanduskoolis saab kandideerida ühele erialale. Küll aga avame ka täinedava vastuvõtu, mille raames saad kandideerida ka täiendavalt erialadele, mille rühmades on veel ruumi.

Kas venekeelse gümnaasiumi lõpetajad saavad õppida eestikeelses rühmas?

Jah, kuid tuleb sooritada kirjalik test eesti keeles. Kirjaliku testi edukalt läbijad pääsevad suulisele eesti keele eksamile.

Olen pärast venekeelse gümnaasiumi lõpetamist omandanud kõrghariduse eesti keeles. Tahan õppida TMKs eesti rühmas. Kas pean tegema lisatesti eesti keeles?

Ei pea. Kandideerijad, kes enne Tallinna Majanduskooli astumist on omandanud kutse- või kõrghariduse eesti keeles (eriala on lõpetatud), vabastatakse eesti keele eksami sooritamisest. Pooleli jäänud eestikeelsed õpingud ei anna vabastust.

Kas koolis koha peal saab avaldust esitada?

Jah saab, kõik avaldused tuleb sisestada SAISi süsteemi. Sinna saab sisse logida ID-kaardiga või mobiil-IDga (peate teadma pin-koodi).

Millise suurusega peab olema foto, mis läheb õpilaspiletile?

3×4 cm. Ärge küsige fotograafilt lihtsalt dokumendifotot, siis teevad nad tihti passipildi suuruses 4×5 cm ja see on liiga suur õpilas- ja üliõpilaspileti jaoks.

Kas Tallinna Majanduskoolis saab õppida ka pärast 9.klassi lõpetamist?

Ei saa, kandideerimiseks peab olema keskharidus.

Kui olen SAISi kaudu avalduse teinud, kas ja millal tuleb esitada paberdokumendid ja pilt?

Peamine vastuvõtt toimubki SAISis ning sealtkaudu saame kätte info eelmise hariduse kohta. Kui SAISi kaudu ei õnnestu avaldust esitada, siis ole hea ja võta ühendust oppeosakond@tmk.edu.ee või telefonil 650 7862.

Kuidas toimub sessioonõpe?

essioon- ehk kaugõpe toimub olenevalt erialast:

• kolmapäevast laupäevani 3-4  nädala  tagant
  • teisipäevast laupäevani kord kuus
  • 2-3 päeval, kas teisipäeval-kolmapäeval  või  neljapäevast  laupäevani,  2-3 nädala tagant
  • kaks  korda  kuus neljapäevast laupäevani

Sessioonide toimumise ajad selguvad augusti viimasel nädalal. Tunniplaan tehakse valmis nädal kaks  enne koolinädalat. Sessinädala jooksul toimuvad auditoorsed tunnid ja arvestused.

Kuidas toimub õhtune õpe?

Õhtune õpe toimub üldjuhul esmaspäevast neljapäevani kella 17.15-20.30.

Kas Tallinna Majanduskooli kandideerimiseks on vajalik vene keele oskus?

Alljärgnevatel erialadel:​

• personalispetsialist,
  • sekretär,
  • õigusassistent

​peab õpilaskandidaat oskama vene keelt vähemalt algtasemel ehk peab tundma tähestikku ning ka vähesel määral rääkima (enesetutvustus, tervitusfraasid jne).

Keeleoskus selgitatakse välja sisseastumistestil ja vestlusel.Teistel erialadel on võimalik valikmoodulis valida algtaseme keeleks vene keel või soome keel.

Mida kujutab endast sisseastumistest?

Sisseastumistest koosneb enamikel erialadel kahest osast:

• valikvastustega üldteadmiste test (silmaring, sõnavara, matemaatika ja ruumiline mõtlemine),
  • inglise keele valikvastustega test.

Järgmistele erialadele kandideerimisel toimub lisaks eelnevale ka vene keele test, need erialad on:

• personalispetsialist,
  • sekretär,
  • õigusassistent.

Nendel erialadel peab õpilaskandidaat oskama vene keelt vähemalt algtasemel.

Avalduse olek SAIS-is?

Kui kandidaat on kinnitanud oma avalduse, siis on SAISis avalduse olek “esitatud”. Kuni on kinnitamata, näidatakse avalduse olekuks “esitamata”. Pärast seda, kui vastuvõtutöötaja kontrollib ja kinnitab avalduse, on kandidaat “lubatud sisseastumiskatsetele”. Kuna avaldusi on palju, siis läheb nende kontrollimisega aega.