Kinnisvaramaakler

Õppekava maht:
120 EKAP
Õppekava tase:
5. taseme kutseõpe (keskhariduse baasil)
Sessioonõpe:
õppetöö toimub 2-3 päeval, kas T-K või N-L iga 2-3 nädala tagant

EKAP on Eesti kutsehariduse ainepunkt. 1 EKAP vastab 26 tunnile tööle ehk ühele nädalale õppuri tööle, millesse on arvestatud kontaktõpe, iseseisev töö, praktika ja e-õpe ning teadmiste kontroll.

Kinnisvaramaaklerina aitad leida inimestel unelmate kodu, sobiva kontoripinna või maha müüa olemasoleva kinnisvara.

2023/24 õppeaastal avame kinnisvaramaakleri eriala tasuta täienduskoolitusena. Täienduskoolituse õppekavaga on võimalik tutvuda siin.

Tänapäeval pole maaklerid enam ammu puhtalt vahendajad, vaid nõustajad, konsultandid. Maakleriteenus ei sisalda ainult kuulutuse riputamist portaali, vaid on seotud teadmistega seadustest, maksundusest, ehitusest, haldamisest ja planeeringutest, infotehnoloogiast, majandusest, laenudest ning kindlustusest, klienditeenindusest, turundusest, fotograafiast jne. Maakleriteenus arvestab ka kõiki täna kehtivatest seadustest tulenevaid riske, mis võivad nii ostjat kui müüjat tulla kimbutama ka pärast tehingu toimumist.

Majanduskoolis õpid Sa hästi tundma kinnisvaraturgu ja seda analüüsima. Sinust saab hea läbirääkija ja turundaja. Maaklerina tunned hästi vajalikku seadusandlust ja dokumentatsiooni.

Kinnisvaramaaklerina on Sul võimalus töötada kinnisvarafirmas või eraettevõtjana. Maakleril on võimalus endale ise sobiv tööaeg kavandada ning suur osa tööajast on objektidel. Sinu tööks on klientide nõustamine nii üüri-, ostu- kui müügitehingute puhul. Lähtuvalt oma huvist võid spetsialiseeruda kodudele linnas või maal või hoopis äri-, tootmis- ja kaubanduspindadele.

Kinnisvaramaakleri õpingutes saadud teadmistest ja oskustest on kasu ka oma kinnisvara haldamisel ja võid lisaks kinnisvara ostu-, müügi ja vahendamisele edasi liikuda kinnisvara investeerimise, arendamise, haldamise ja hindamisega seotud valdkondadesse.

Kinnisvaramaakleri kutsetunnistus on kinnitus klientidele ja kolleegidele, et omad selleks tööks vajalikke teadmisi ning oskusi.

Õppekava peamised ainemoodulid:

• Õpitee ja töö muutuvas keskkonnas
  • Turuinformatsiooni kogumine ja analüüsimine
  • Teenuse ja objekti turundamine
  • Läbirääkimiste pidamine käsunduslepingute sõlmimiseks
  • Tehingu ettevalmistamine ja vormistamine

Valikõpingud:

• Projektijuhtimine kinnisvara sektoris
  • Kinnisvaramaakler ettevõtjana
  • Erialane vene keel kinnisvaramaakleri tegevuses ja suhtluses
  • Erialane soome keel kinnisvaramaakleri tegevuses ja suhtluses
  • Erialane inglise keel kinnisvaramaakleri tegevuses ja suhtluses
  • Kultuuride vahelised erinevused
  • Pilvetehnoloogiad
  • Digiturundus kinnisvarasektoris
  • Trendid ja muudatuste mõjud valdkonnas
  • Veebilehtede haldamine ja kujundamine
  • Tsiviilvaidluste lahendamine ja lepitusmenetlus
  • Investeerimisvõimalused ja -riskid
  • Tööstressiga toimetulek ja motivatsiooni taasleidmine
  • Väikeettevõtte raamatupidamine
  • Kinnisvaramaakleri 5. taseme kutseoskuste praktikum

Õppekava rakenduskava

Kinnisvaramaakleri õppekava ja rakenduskava 2021 ja varem sisseastunutele.

Kinnisvaramaakleri kutsestandard

Tutvu ka varasemate õpingute ja töökogemuse arvestamise võimalusega VÕTA.

Praktika

Praktika maht kokku on 30 EKAPit. Mõlemad praktikad toimuvad teisel õppeaastal.

Erialapraktika I maht on 12 EKAPit ja Erialapraktika II maht on 18 EKAPit. 2022.a. sügisel alustanud õpilastel on kaks praktikat kokku pandud ja praktika algab II õppeaasta septembris ja kestab kuni märtsini, kokku 30 EKAPit.

Tallinna Majanduskooli praktikakorralduse eeskiri

Sisseastumine

Sisseastumisel arvestatakse vestluse tulemust. Vestluse käigus õpitakse tundma kandidaati, tema sobivust erialale ja õpimotivatsiooni.

Loe lisa vastuvõtueeskirjast.

Seotud lood

Kinnisvaramaakleri elukutse Tallinna Majanduskoolist
Aasta kinnisvaramaakler 2020 on Kaido Kaljuste