2020/2021 õppeaastast on uue õppekava alusel õppeaeg 1 aasta. Varasemalt õpinguid alustanud õppijatel on õppeaeg 2 aastat.
Sekretärina oled esimene kontaktisik, kellega ettevõttes suheldakse, ja seetõttu on Sinu stiil, hoiakud, oskused ning teadmised ka asutuse visiitkaardiks. Sekretärina tegeled organisatsioonis teabevahetuse, dokumenditöö ja sise- ning välisklientide teenindamisega.
Majanduskoolis õpid dokumendi- ja teabehaldust ning arhiivitöö korraldust, andmekaitsenõuete rakendamist, infosüsteemide kasutamist dokumendihalduse protsessides, organisatsiooni suhte- ja reisikorraldust, etiketti, personalitööd, raamatupidamise aluseid ning keeli. Omandatud teadmised ja oskused võimaldavad Sul pakkuda väärtuslikku tuge personalispetsialistidele ja raamatupidajatele.
Sekretärina valdad mitut rolli – juhile parem käsi, sisekliendile asendamatu abimees ja väliskliendile asjatundlik ettevõtte esindaja. Sekretäri tööülesanded sõltuvad konkreetse organisatsiooni eripärast ja eeldavad kliendisõbralikkust suhtlemisel, kiiret ja asjakohast tegutsemist ning teabe konfidentsiaalsuse tagamist, samuti toimetulekut erinevate inimeste ja olukordadega.
Tallinna Majanduskooli lõpetanuna on Sul kõrgeimal tasemel ettevalmistus töötamiseks sekretärina, büroo assistendina, personalijuhi ja raamatupidaja assistendina nii avalik-õiguslikus kui erasektoris.
Õppekava peamised ainemoodulid:
Valikõpingud:
Tutvu ka varasemate õpingute ja töökogemuse arvestamise võimalusega VÕTA.
Praktika sisaldub põhiõpingute moodulites ning toimub töökeskkonnas.
Sisseastumisel arvestatakse vestluse tulemust. Vestluse käigus õpitakse tundma kandidaati, tema sobivust erialale ja õpimotivatsiooni.
Õpingute alustamiseks on vajalik inglise ja vene keele oskus vähemalt algtasemel A2.
Loe lisa vastuvõtueeskirjast.