Vilistlane Kristo

Kodanikupäeval käis meil külas kooli vilistlane Kristo Elias, kellega istusime maha ja puhusime ka veidi juttu.

Kuidas sa jõudsid Majanduskooli õppima?

Jõudsin siia juhuslikult. Olin 17, kui lõpetasin keskkooli aastal 2002 ja mul ei olnud õrna aimu ka, mida ma teha tahan. Kandideerisin nelja erinevasse kohta ja väga erinevatele erialadele ning üks neist oli Majanduskoolis õiguse eriala spetsialiseerumisega tollindusele, mis tundus selline aus amet, millega võiks ka tööle saada.

Millega hetkel tegeled ja kas Majanduskoolis õpitu on kuidagi ka seotud sinu tänase elukutsega?

Minu praegune tegevusvaldkond pole tegelikult õpitud erialaga seotud. Juba kolmandal kursusel läksin tööle tollimaakleri firmasse ja töötasin seal vahelduva eduga 7 aastat. Tollimaaklerina töötades läksin paralleelselt ka televisiooni tööle, nii et õhtuti töötasin televisioonis ja päeval tollimaaklerina. Siis aga tegin kannapöörde ja nüüd olen saatejuht-toimetaja, teen loodussaadet Osoon.

Lisaks tegelen ise ka ettevõtlusega. Tellime vahel Hiinast või Taiwanist kaupa ja kuna ma tunnen tollisüsteemi väga hästi, siis ma teen ise kõik tollideklaratsioonid. Eraisikul on tegelikult selliseid asju päris keeruline ise teha, aga kuna ma olen seda õppinud ja sellel alal töötanud, siis ma oskan seda siiamaani. Mul on kaks pere ettevõtmist. Üks neist on HELK, mis tegeleb helkurprossidega ja teine onMYRT spa & aromatherapy, mille alla kuuluvad erinevad aroomiteraapilised tooted.

Mida tooksid Majanduskooli juures esile?

Majanduskoolis on palju erinevaid erialasid ja siia õppima tulles ei pea olema ainult keskkoolist tulnud, vaid Majanduskool pakub ka täiendavat õpet. Siin on palju elulisi erialasid, mis on praktilised ning mulle endale ka väga meeldib just praktiline lähenemine ja näha, kuidas päriselt tööd tehakse. Mulle meenub see, kuidas esimesel kursusel käisime kohtus, kus olid mõrvarid, kelle üle kohtuprotsesse peeti. Seda oli toona jube, aga põnev vaadata.

Kelleks unistasid lapsena saada?

Elasin maal talus ja arvasingi, et jään sinna. Ei olnud väga suuri unistusi ja arvasingi, et see on minu tulevik. Aga vot ei olnud. Nüüd olen hoopis linnastunud.