Välispraktika oli parim otsus! – Ingrid Elisabeth Abel

Saame tuttavaks Tallinna Majanduskooli turunduse eriala õppija Ingrid Elisabeth Abeliga, kes sooritas oma erialapraktika Sitsiilias ettevõtte EProjectConsult müügi- ja turundusosakonnas.

Ole hea ja tutvusta ennast veidi ning räägi, kuidas jõudsid oma õpingutega Tallinna Majanduskooli?

Olen Ingrid, 33 aastane ning pärit Tallinnast. 2020. aastal lõpetasin Eesti Ettevõtluskõrgkooli Mainor turismi- ja restoraniettevõtluse erialal. Mulle meeldib väga aktiivne elustiil ja sport. Hetkel töötan ettevõttes nimega Ramudden OÜ assistendina. Tallinna Majanduskooli jõudsin läbi oma tuttava. Nägin Facebookis, et ta lõpetas huvitava, sotsiaalmeedia spetsialisti eriala ning hakkasin edasi uurima. Vaadates Tallinna Majanduskooli kodulehte selgus, et seal saab õppida ka turundust. Turundus oli mulle Mainoris õppides kõige südamelähedasem õppeaine. Edasi ma kauem ei mõelnud, vormistasin avalduse ja tehtud. Võin julgelt öelda, et Tallinna Majanduskooli õppima asumine on olnud üks parimaid otsuseid minu elus!

Kuidas leidsid võimaluse, et minna välispraktikale? Millises riigis ja linnas ning kui pikalt välispraktikal viibisid?

Välispraktikast meile koolis palju ei räägitud kuid kuulsin sellest võimalusest oma kursusekaaslaselt ning vajaliku lisainfo leidsin kooli kodulehelt. Täitsin avalduse ja vormistasin CV, see oli kõik väga lihtne. Kuna olen eelnevalt 7 aastat elanud Itaalias, siis valisin oma sihtriigiks ikkagi Itaalia ning praktika viis mind Sitsiiliasse. Kokku olin praktikal ühe kuu. Otsus, et sooritada oma praktika välismaal, oli samuti üks minu elu parimaid!

Räägi täpsemalt, millised ettevõttes olid praktikal? Millega see ettevõte tegeleb ning milliste ülesannete ja projektidega Sa praktika ajal tegelesid?

Oma erialapraktika sooritasin ettevõttes EProjectConsult müügi- ja turundusosakonnas. EProjectConsult on Sitsiilia valitsusvälise organisatsiooni A Rocca rahvusvaheline ettevõte. Erasmus + programmi raames on EProjectConsult partner, kes võtab vastu kutse- ja kõrghariduse omandajaid otsides õpilase CV põhjal sobiva ettevõtte ja tagades vastava praktika.

Loetlen ülesanded ja projektid, millega praktika ajal tegelesin:

•  Eesti kutse- ja kõrgkoolide kaardistamine
  •  Koostasin tegevuskava, kuidas Eesti turule siseneda
  • Turundusmaterjalide tõlkimine ja kohandamine
  •  Tegelesin B2B turundusega ja lõin kontakte Eesti koolidega
  •  Valmistasin ette e-kirjad kõigi vajalike materjalidega
  •  Facebooki ja Instagrami postituste tegemine
  •  Blogipostituse tegemine
  •  Kliendirahulolu küsitluse loomine
  •  Graafikud turunõudluse määratlemiseks

Ole hea ja too välja, millised olid suurimad väljakutsed ja õnnestumised, üllatused välisriigis elades?

Kuna olen Itaalias varem elanud ja kohaliku eluga vägagi tuttav, siis väga suuri üllatusi mul ette ei tulnud. Tooksin siinkohal välja, et minu majutus, transfeer ning kõik mis puudutas minu seal viibimist, oli väga hästi erinevate partnerorganisatsioonide poolt organiseeritud.

Millised eesmärgid välispraktikaks seadsid ning kas need said täidetud?

Minu peamine eesmärk oli panna ennast proovile, visates ennast tundmatusse. Sinna minnes ei teadnud ma täpselt mis mind eest ootab. Samuti soovisin omandada erialaseid teadmisi, osaledes erinevates turundusalastes projektides. Eesmärgiks oli arendada ka erialast itaalia keele oskust ning samuti luua olulisi kontakte, mis on tulevikus kindlasti kasuks.

Mida oskaksid soovitada teistele välispraktikast huvitatud õppijatele?

Välispraktika on suurepärane võimalus isikliku ja erialase kasvu jaoks ning rahvusvahelise kogemuse saamiseks. Välispraktika on ka põnev võimalus, mis võib avada uksi tulevikuks nii isiklikus kui ka erialases mõttes. Mine kindlasti, olen kindel, et sa ei kahetse!

Kellele ja miks soovitaksid tulla õppima Tallinna Majanduskooli?

Tallinna Majanduskool on hea valik neile, kes soovivad omandada praktilisi äri- ja majandusalaseid teadmisi ning arendada oma karjääri või jätkata hariduse omandamist.

Kui Sinagi oled välispraktikast huvitatud, broneeri endale konsultatsiooniaeg Anneliga ja saa välispraktikatest rohkem teada: anneli.pikkmets@tmk.edu.ee.

Tallinna Majanduskooli õpilaste ja õpetajate õpirändeid toetatakse Erasmus+ programmi projektidest.