Personalitöö õppejõud Asta

Saagem tuttavaks, tema on Asta Feldschmidt, kellel tänavu täitus 10 aastat personalitöö õppejõuna. Meil on heameel, et Asta ikka ja jälle meie tudengeid inspireerib ja motiveerib. Uudistame lähemalt, mida Asta oma töös esile tõstab.

Kuidas jõudsid Majanduskooli õppejõuks ja mida täpsemalt õpetad?

Õpetan Majanduskoolis aastast 2008 ehk siis tänavu täitus 10 aastat. Personalitööd olen erinevates organisatsioonides teinud üle 20 aasta ehk siis kogemusi ja teadmisi, mida jagada, on palju. Keegi õppejõududest, kas lõpetas 2008. a. töötamise või valis väiksema töökoormuse ja nii tehti pakkumine tulla personalitööd õpetama, mulle. Majanduskoolis töötas minu endine kolleeg, kes oli soovitajaks.

Õpetanud olen 10 aasta jooksul peaaegu kõike, mida personalitöös tehakse ja missugune vajadus Majanduskoolil parasjagu olnud on. Suurem fookus on aga alati praktilistel oskustel ehk sellel, mida on vaja personalitöös teha väikestest firmadest suurte tööandjateni, töötaja tööle võtmisest töösuhte lõpetamiseni, et kõik tegevused vastaksid kehtivale seadusandlusele ja sisereeglitele.

Mida tooksid oma loengutest esile?

Mulle meeldib, kui õpilased on aktiivsed ja rohkem partnerid kui õpilased. Minu jaoks on alati huvitav koos õpilastega analüüsida ja lahendada olukordi, mis on päriselt juhtunud nende endi või nende tuttavatega. Ehk et kui ma olen loengus ära rääkinud, kuidas asjad olema peaksid, räägivad õpilased mulle tihtilugu sellest, kuidas päriselus on täiesti vastupidi ja suur rõõm on neid aidata ja veel suurem rõõm, kui nad uue teadmise oma tööandjani viivad ja seda ka rakendavad. Arenguruumi jagub ja põldu künda on veel palju.

Töötad samal ajal ka Tervise Arengu Instituudi personalijuhina, kas seal kogetu jõuab ka sinu õpilasteni?

Mingis mõttes on personalitöös palju sarnast sõltumata sellest, millises organisatsioonis töötad. Teisalt võib aga personalitöö väga palju erineda sõltuvalt tööandjast. Minu pagasis on personalitöö kogemused kinnisvara haldusest ja hooldusest, pangandusest, energeetikast, tootmisest, telekommunikatsioonist, televisioonist, ajakirjandusest, teadusest, riigisektorist. Kõike neis valdkondades õpitut ja kogetut jagan õpilastega ning töö Tervise Arengu Instituudis lisab juurde seda, mida jagada ja mille üle arutleda.

Kelleks unistasid lapsena saada?

Oli 2 unistust – õpetaja ja laulja. Mõlemad on realiseerinud ehk siis õpetan majanduskoolis ning oma personalitöö teadmisi ja oskusi olen jaganud ka mujal. Laulnud olen erinevates koorides ja laulmine annab energiat ning teeb rõõmu.

Soovime Astale alanud kooliaasta puhul toredaid loenguid ja palju põnevaid arutelusid tudengitega!