Õppejõud Sergei Kibus

Režissöör, operaator, stsenarist, lavastaja, monteerija, fotograaf ja mis kõige tähtsam Majanduskooli rahvale – õpetaja. Just nii, tema onSergei Kibus, Tallinna Majanduskooli fotograafia ning heli- ja videotöötluse õppejõud, kes mullu tuli välja ka oma animeeritud lühifilmiga ? Teofrastus. ? Teeme temaga ka lähemalt tutvust. ?

✖️ Mida õpetad Tallinna Majanduskoolis? ✖️
Mu põhiained on fotograafia ning heli- ja videotöötlus. Esimeses õpetan, kuidas teha hea sisuga kvaliteetseid fotosid. Ning teises õpetan, kuidas teha videoid, klippe ja lühifilme – ideest lõppviimistluseni. Teeme seda kõike kasutades tudengitele kergesti kättesaadavat tehnikat ning loomulikke valgus- ja ruumitingimusi.

✖️ Kuidas kooli õpetama jõudsid? ✖️
Sõbrad soovitasid mind koolile ja kooli mulle.

✖️ Mida pead oluliseks oma õpilastele edasi anda tundides? ✖️
Kõige olulisem on inspiratsioon. Sellele lisaks proovin avardada õpilaste silmaringi, motiveerida neid olema leidlik ja nutikas ning mõelda “raamidest väljapoole”.

✖️ Millega lisaks Majanduskoolis õpetamisele veel tegeled? ✖️
Põhiliselt olen animatsiooni- ning filmirežissöör. Aga olen ennast proovile pannud audiovisuaal-valdkonna paljudes erinevates rollides, stsenaristist operaatorini. Viimasel ajal olen keskendunud oma suurimale kirele – animatsioonile. Õpetamine on minu jaoks võimalus ennast oma kunsti sisse mitte täielikult ära kaotada. Majanduskooli õpilased on energilised, leidlikud ja entusiastlikud. Nendega kontaktis olemine aitab mul endalgi edasi areneda ning ennast maandada.

✖️ Kelleks unistasid lapsena saada? ✖️
Režissööriks ja superkangelaseks.

Vinge värk, et Sergei meie õpilasi ikka inspireerib ja tundub, et meie õpilased sütitavad ka teda tema tegemistes! ⚡️