Õpetaja Märt Murd hindab õpilaste uudishimu

Meil on siiras heameel ja au teatada, et Tallinna Majanduskooli õpetaja Märt Murd pälvis sel aastal Arvestusala Edendaja 2022 tiitli. Tiitli andis välja Raamatupidaja.ee koostöös Excellent Business Solutionsiga. Saame Märdiga lähemalt tuttavaks.

Palun tutvusta ennast ning millega tegeled Tallinna Majanduskoolis?

Olen finants- ja juhtimisarvestuse lektor, majanduskoolis õpetan lisaks veel majandusmatemaatikat, arvutioskusi. Peamiselt puutun kokku raamatupidamise eriala õpilastega. Kooliväliselt toimetan Woola OÜ finantsjuhina.

Kuidas majanduskooli jõudsid?

Mind kutsus majanduskooli Janek Keskküla, kuna koolil oli vaja majandusmatemaatika õpetajat. Aasta siis oli vist 2018. Kuna ka eelarvestamises oli hulga kogemusi, alustasin peatselt ka eelarvestamise tundidega. Tänaseks olen majanduskoolis õpetanud juba päris palju erinevaid aineid – majandusmatemaatika, eelarvestamine, statistika, arvutiõpetus, kuluarvestus, raamatupidamine, juhtimisarvestus. Võimalik, et midagi jäi veel nimetamata, sest neid on tõesti palju.

Mis Sulle õpetamise juures kõige rohkem meeldib?

Dialoog õpilastega, nende vaimukus, huvitavad küsimused, mis panevad mõtlema ja nõuavad selgitusoskust.

Kas Sulle meenub mõni huvitav või naljakas seik oma loengutest?

Nalja saab loengutes alati, kõike ei ole võimalik meelde jätta, aga kui tunnis on mõõdukalt muhe olemine, siis läheb ka õppimine ja õpetamine ladusamalt. Sellega ei tohi muidugi liiale minna. Endale vast kõige naljakam tundub kord, kus ma (distantsõppe) tundi jõudsin ainult tänu sellele, et nutikell teavitas kohe algavast sündmusest. Olin muidugi tunni alustamiseks kõige ebamugavamas kohas aga kõik laabus siiski kenasti. See näitab kui oluline on, et tunniplaanid jõuaksid automaatselt kõikidesse sinu kalendritesse. Tahvliga (toim: õppeinfosüsteem, mida kool kasutab) paraku on selles osas probleeme olnud. Täna sarnases olukorras toimetaksin rahulikult edasi ja tund jääks ära, sest teavitust ei tuleks.

Kellele soovitaksid Tallinna Majanduskooli õppima tulla?

Kõigil, sest tegelikult on ka juba töötavatel inimestel kasulik majanduskooli tulla ja õpetajana on mul alati hea meel, kui lisaks värsketele koolilõpetajatele on gruppides ka natuke elu näinud inimesi, kes siis oma kogemuse ja elutarkusega on neile noortele omakorda eeskujuks ja toeks.

Millega lisaks majanduskoolis õpetamisele veel tegeled? On Sul põnevaid hobisid?

Hobidest nimetaksin peamiseks rattasõitu, vabal hetkel on see kindlasti eelistatuim tegevus ja see on selline kõige püsivam huvi olnud lapseeast. Talvel suusatan. On ka teisi hobisid, millega olen tegelenud, näiteks kahel aastal olen jooksnud maratoni. Seda sellepärast, et kui ratta-, suusa-, rulluisumaratonid on sellised jõukohased, siis jooksumaratoni 42 km on ikka hoopis teine tera ja tahtsin näha, kas sellega ka hakkama saan. Hooti tegelen puutööga, sel sügisel hakkasin proovima kitarrimängu. Igavleda pole aega – tuleb kogu aeg tegutseda!

Palju õnne ja suur aitäh Märdile hindamatu panuse eest Tallinna Majanduskoolis!