Õppejõud Indrek Jänes

Millised on Majanduskooli õppejõud? Üks märksõna on kindlasti – mitmekülgsed. Sel korral tutvumegi mitmeid rahvusvaheliste ettevõtete Eesti esindusi juhtinud ja täna meie ärinduse õppetooli juhataja Indrek Jänesega.

Millega tegeled Tallinna Majanduskooli? Kuidas meie kooli jõudsid?

Võin öelda, et Tallinna Majanduskoolis olen töötamas alles kolmandat aastat. Eelnevalt olen olnud seotud erinevate rahvusvaheliste ettevõtete Eesti esinduste juhtimisega (alates 1994. aastast), mille töövaldkonnaks on kiirelt käibivate tarbekaupade müügi/turunduse planeerimine ning tarneahela juhtimine tootjast tarbijani. Enda tugevateks külgedeks peangi teadmisi müügi ja turunduse valdkonnas ning meeskonna juhtimises. Kui kaubanduse etapp tundus minu jaoks juba ammendunud, siis vaatasin ringi ning mingil hetkel sattusin Tallinna Majanduskooli tööpakkumisele. Nimelt otsiti ärinduse õppetooli juhatajat. Tundsin, et mind see teema kõnetas (läbi eelneva tugeva praktilise töökogemuse) ning otsustasin kandideerida. Siin ma nüüd olen, mitte ainult õppetooli tööd korraldamas vaid ka lektorina. Põhiline töövaldkond on õppekavade arendus vastavalt muutustele, mis meiega igapäevaselt kaasas käivad.

Kellele soovitaksid Majanduskooli õppima tulla?

Tallinna Majanduskool on muutumas õppeasutuseks, kuhu tullakse juurde saama teadmisi, kui mingi eriala on inimesel juba omandatud või on olemas töökogemus, mis vajab süvendatud lisateadmisi. Seega ootame inimesi, kellel on kujunenud või kujunemisjärgus enda personaalne nägemus sellest, kuhu soovitakse jõuda. Seeläbi tekib ka lektoritel parem võimalus viia läbi huvitavamaid tunde, sest kuulajaskond klassiruumides on homogeensem. Tulemuseks on parem side klassikaaslaste vahel, mis loob paremad eeldused mitte ainult teadmiste omandamiseks, vaid ka kogemuste jagamiseks.

Millega lisaks TMKs õpetamisele veel tegeled? Kas lisaks töötad veel kuskil või on sul põnevaid hobisid?

Olen alati lähtunud põhimõttest, et „Terves kehas terve vaim“. Olles koolis saab vaim pidevalt intellektuaalset kütust sõltumata sellest, millises klassis parasjagu viibid, aga laskudes keldrikorrusele leiad sa eest võimalused ka lihasmassi arendamiseks toreda jõusaali näol, mida regulaarset koos sõbra Antiga külastan. Peale traditsiooniliste hobide, nagu tervisesport, tegelen veel taktikalise laskmisega, mis hoiab tasakaalus vaimu värskuse ja füüsilise kiiruse.

Kelleks unistasid lapsena saada?

Lapsena oli soov saada direktoriks ja sõjaväelaseks. Mõlemad unistused on ka täitunud, sest juhtinud olen mitmete ettevõtete tegevust ning Kaitseliidu koosseisus saavad rahuldatud minu militaarsed ambitsioonid. Ühesõnaga on olnud soov juhtida ning läbi meeskondliku koostöö olen saavutanud märkimisväärseid tulemusi. Samas on veel pikk tee minna ning olen enam kui kindel, et elul on mulle veel nii mõnedki väljakutsed varuks, mille läbi ennast proovile panna ja teostada.

Edu ka meie poolt sulle, Indrek!