Aasta kolleegid 2022 Elen Raudsepp, Piret Ustal, Marko Kaljula

Aasta kolleegi tiitliga pärjati 2022. aastal Tallinna Majanduskoolis kolme asendamatut kolleegi. Nüüd on hea võimalus nendega tutvust teha.

Arendusspetsialisti Elen Raudseppa kohta on töökaaslased öelnud järgmist: 

Elen on professionaalne, motiveeriv ja sõbralik, kes leiab alati aega kolleegi mure lahendamiseks. Ta toetab majanduskoolile strateegiliselt tähtsaid valdkondi. Vastab alati, aga kui juhtub, et peast vastust ei tea (tavaliselt teab!), siis otsib vastuse üles oma arvutist, paberitest või interneti avarustest.

Personalijuhi Piret Ustali kohta on töökaaslased öelnud järgmist: 

Piret on alati abivalmis, osavõtlik, sõbralik, rõõmsameelne, positiivse ellusuhtumisega ja elutark. Siiras olek, vastutulelikkus ja lahkus muudavad temaga koostöö sujuvaks ja lihtsaks. Ta peab kinni antud lubadustest ja tähtaegadest. Aitab lahkelt kolleege, olgu selleks siis vajadus hea nõu järele või toimetulek riigitöötaja portaaliga. Temaga suhtlemine annab iga kord positiivse laengu nii koolimajas, telefonis kui ka tänaval juhuslikult kohtudes.

IT spetsialisti Marko Kaljula kohta on töökaaslased öelnud järgmist: 

Marko on alati lahke, sõbralik, heatujuline ja abivalmis, kes aitab ka siis, kui see abipalve otseselt tema tööülesandeid ei puuduta. Tema puhul on kõik nii nagu peab, sõnu polegi vaja. Ta juba teab, aitab ja on seejuures mõnusalt lihtne.

Millega tegeled Tallinna Majanduskoolis?

Elen

Töötan arendusspetsialistina. Minu töölaual on mitmeid erinevaid asju. Olen kaasatud uute õppekavade arendamise meeskondadesse, aitan sõnastada õpiväljundeid ja hindamiskriteeriume ning vaatan, et õppekavad vastaksid kehtestatud nõuetele. Teine suurem töövaldkond on seotud rahvusvahelistumisega ja õpirännetega, mis nüüd uuel õppeaastal on taas täies hoos.

Piret

Kui küsida mis on minu roll organisatsioonis siis, olen inimeste inimene, olen tööõnne looja. Saadan töötajat tööletulekust kuni organisatsioonist väljumiseni.

Marko

Olen IT ja videomees  ehk siis toetan majanduskooli meeskonda IT tehnilistes küsimustes ja tagan, et kõigil oleks majanduskoolis tehniline tugi olemas ja mured lahendatud.

Kuidas majanduskooli jõudsid?

Elen

Tallinna Majanduskooli meeskonnaga liitusin 2000. aastal kui majanduskooliga liideti Tallinna Kommertskool.

Piret

Majanduskooli jõudmine oli üks täielik juhus. Praegune majanduskooli õppedirektor Helen Raid mainis ühes vestluses, et majanduskool otsib sekretariaadi juhatajat. Sel hetkel ei kõnetanud see mõte mind, kuid aja möödudes mõtlesin, miks mitte. Olen alati tahtnud koolis töötada, ega ma muidu õpetajaks õppima ei läinud. Kandideerisin, osutusin valituks ning alates 1. 12. 1999 olen majanduskooliga seotud. Alustasin sekretariaadi juhatajana, aastal 2004 liikusin täiskasvanute koolituskeskuse täiendkoolituse spetsialisti ametikohale ning alates 7.08. 2006 olen personalijuht.

Marko

Olen majanduskooliga seotud olnud nüüd juba veidi üle aasta ning jõudsin siia läbi sihtitud pakkumise. 

Mis on Sinu töö juures see miski, mis paneb jätkuvalt silma särama ja miks just majanduskoolis?

Elen

Selle aja jooksul, mis ma koolis olen töötanud, on maailmas, Eestis ja Tallinna Majanduskoolis nii palju muutunud. Mul on olnud võimalus panustada sellesse arengusse. Kool on ideaalne koht töötamiseks, kui sinu väärtusteks on pidev areng ja õppimine. Silma paneb särama võimalus, midagi ära teha ja toredad kolleegid, kelle puhul tekib tunne, et kõik on võimalik.

Piret

Mulle meeldib inimestega suhelda ja midagi nende heaks ära teha. Minu jaoks ei ole ükski päev sarnane, sest probleemid mida lahendada tuleb, on erinevad. Koolis töötades näed iga päev palju noori positiivseid ja rõõmsaid õpilasi. Positiivsus on kuidagi nakkav ja noorte seas viibimine paneb silma särama.

Marko

Mulle meeldib oma töö pidev kvaliteedi tõstmine, see on minu jaoks põnev väljakutse ja teeb tuju heaks.

Kellel soovitaksid majanduskooli õppima tulla?

Elen

Majanduskooli soovitan eelkõige inimesele, kes soovib saada suunamist ja õppida oma valdkonna parimatelt praktikutelt, kes teab, miks ta kooli õppima tuleb ning on nõus sadu, võib olla isegi tuhandeid tunde aasta või kahe jooksul, panustama enesearengule. Ta on selle põhjalikult läbi mõelnud, rääkinud oma soovidest tööandja ja lähedastega või tugivõrgustikuga.

Piret

Õppima soovitan tulla nendel, kes tahavad saada Eesti parimat praktilist kutseharidust. Võivad tulla nii noored peale gümnaasiumi kui ka vanemad, kes on otsustanud eriala vahetada. Oluline, et on tahe õppida ja lõpetada kool

Marko

Soovitaksin endal majanduskooli õppima tulla, kuid pean veel õpimotivatsiooniga tegelema.

Millega lisaks koolis toimetamisele veel tegeled? On Sul põnevaid hobisid?

Elen

Minu hobiks on ise endale toidu kasvatamine. Sel aastal katsetasin no-dig gardening´i. Saagi valmimisel üritan seda erineval viisil säilitada, teen erinevaid hoidiseid, panen sügavkülma, hapendan ja kuivatan. Mulle väga meeldib kokata ja mul tuleb see päris hästi välja. Samuti kasvatan lambaid.

Piret

Minu suur kirg on golfimäng. Kuna golf on eelkõige mäng iseenda vastu, siis saab seda mängimas käia ka üksi. Samas, pole palju neid spordialasid, mida saab terve perega koos harrastada, see on tõeline kvaliteetaeg koos perega. Vaikus, emotsioonid, aeg suhtlemiseks ja üksteisele kaasa elamiseks liidavad omavahel mängukaaslasi ning muudavad koosveedetud aja meeldejäävaks ja nauditavaks. Usu või ära usu, kuid golfimängijate keskmine eluiga on 5 aastat pikem võrreldes nendega, kes golfi ei mängi või üldse sporti ei tee. Põhjusena võib välja tuua mõõduka füüsilise koormuse ja pideva värskes õhus viibimise. Ühe mängu ajal kõnnitakse läbi keskmiselt 8–10 kilomeetrit. Tänu sellele, et golf vajab täielikku keskendumist ja muust maailmast välja lülitumist, on see ka ideaalne mediteerimiseks ja meele puhkamiseks. Talvel tegelen taliujumisega, käin body balance treeningul. Üle kõige meeldib mulle koos olla oma perega. Mul on super mees, 3 last, 3 lapselast ja 2 miniat. Parim koht perega koos olla on meie suvekodus Saaremaal.

Marko

Ma sõidan oma lõbuks ringrada ning tegelen üleüldiselt tehnikaga. Lisaks mängin basskitarri ehk noogutan pead laval ja teen nägu et teen midagi.

Kelleks unistasid lapsena saada?

Elen

Lapsena tahtsin saada arstiks või õpetajaks.

Piret

Soovisin saada kehalise kasvatuse õpetajaks. See oli minu lapsepõlve unistus ja selleks ma ka Tallinna Pedagoogilises Instituudis õppisin.

Marko

Unistasin lapsena saada suureks filmistaariks nagu näiteks The Rock.

 

 Vasakult Piret Ustal, Marko Kaljula, Elen Raudsepp