18. Märts 2021

Turunduse õppejõu Rain Veetõusme TOP 10 lugemissoovitust

Tallinna Majanduskooli turunduse eriala õppejõu Rain Veetõusme loengutes käinud teavad, et ta soovitab õpilastel lugeda ühe raamatu nädalas. See avardab silmaringi ning lihvib nii verbaalset kui kirjalikku sõnakasutust. Nüüd, kus kõik on taas distantsõppel, oleks lugemine ka suurepäraseks keskendumistreeninguks. Seepärast pakub Rain välja oma TOP10 raamatut, mida võiks eelolevatel nädalatel lugemiseks pruukida:

1. Robert Cialdini “Mõjustamise psühholoogia“. Kohustuslik kirjandus peaaegu kõikidele minu õpilastele. Raamat, mis on saanud mitu täiendust ja uustrükki ja mis annab suurepärase ülevaate, kuidas meid igapäevaselt mõjutatakse ja miks see kõik nii hästi töötab.

2. Mati Unt “Via Regia“. See raamat vaimustab oma olustikuga. Kui suuri asju mõtlesid tollel ajal juba keskkooli õpilased ja millega tegeleti oma unistuste täitmiseks.

3. Stephen Hawking “Lühikesed vastused suurtele küsimustele“. Suurepärane silmaringi laiendaja. Hawking polnud mitte üksnes suurepärane teadlane vaid ka väga osav seletaja. Seega on tema raamatute lugemine lihtsam, kui teemat arvestades oodata võiks.

4. Tommaso Campanella “Päikeselinn“. Üks esimesi „ideaalse“ ühiskonna otsinguid. Seda ei tohiks siiski liiga tõsiselt võtta, sest tegu on ikkagi utoopiaga, mis ei arvesta ei inimlike nõrkusi ega sotsiaalpsühholoogilisi paratamatuseid.

5. ja 6. Georgi Potšeptsov “Propaganda trummipõrin” ja „Propagandasõda 21. sajandil“. Tema sulest on eesti keeles veel raamatuid ilmunud ja kõik ikka propaganda teemadel. Propagandaga mitte tegelenud inimesele annavad need aga ehmatavaid teadmiseid, mida kõike propaganda eesmärgil kasutatakse.

7.  Gad Saad “The Parasitic Mind“. Seda inglisekeelset raamatut on Eestist ilmselt raske leida, kuid tegu on põneva käsitlusega meie reaalsuse kujundamisest. Autor on küll raamatusse pannud suure hulga isiklikke poliitilisi vaateid, kuid kui see kõrvale jätta on raamatus üksjagu põnevat.

8. Šolem Alejchem “Piimamees Tevje“. Viiuldaja katusel on teatrilavalt ilmselt kõigile tuttav. Ometi on see lugu märksa suurem kui lava. Ja mis veelgi parem, kui sügav ja samas eluline filosoofia.

9. Aleksei Turovski ja Marcus Turovski “Teekond urust templisse“. Tegelikult võiks selle kõrvale lisada veel Enn Kasaku raamatu „Astraalmütoloogia“. Need raamatud räägivad üsna põneva loo meie tänase reaalsuse kujunemisest. Nii mõnigi ilmselge asi muutub läbi nende märksa sügavamaks ning puht teaduslikul tasemel on võimalik kogeda „kolmanda silma avanemise“ kogemust.

10. Indrek Hargla “Apteeker Melchior ja Gotlandi Kurat“. Ja midagi lõbusamat ja kergemat ka. Hargla Melchiori sari on suurepärane võimalus rännata 600 aasta tagusesse Tallinna. Kui krimilugu ise ei paelu, siis linnas uitamine saab hoopis teise tähenduse.

Ja kes tahab rohkem lugemissoovitusi või niisama kaasa elada Raini igaaastasele lugemiskogemusele, siis selle leiab Facebookis teemaviitega #50raamatut.

Head lugemist!