Turundusspetsialist

Õppekava maht:
120 EKAP
Õppekava tase:
5. taseme kutseõpe (keskhariduse baasil)
Sessioonõpe:
õppetöö toimub 2-3 päeval, kas T-K või N-L iga 2-3 nädala tagant

EKAP on Eesti kutsehariduse ainepunkt. 1 EKAP vastab 26 tunnile tööle ehk ühele nädalale õppuri tööle, millesse on arvestatud kontaktõpe, iseseisev töö, praktika ja e-õpe ning teadmiste kontroll.

Turundusspetsialistina oled julgete ideedega loomeinimene, kes tunneb ennast ka mugavalt numbrite maailmas.

Majanduskoolis valmistame Sind ette, et saaksid särada nii turunduse, müügi, juhtimise kui ka projektijuhtimisega seotud valdkondades. Õpetame Sulle konkurentidest eristumist ja koolitame Sinust osava kliendisuhete juhtija. Õpid tundma internetiturunduse tagamaid ning hakkad peagi orienteeruma ROI, BTL, B2B lühendite rägastikus. Sinust saab osav läbirääkija ja esineja.

Peale kooli lõpetamist võid leida tööd nii avalikus, era- ja kolmandas sektoris kui ka rahvusvahelistes organisatsioonides. Sinu tööks saab olema turunduseelarvete koostamine, kampaaniate juhtimine, turu-uuringute koostamine ja nendest saadud andmete analüüsimine. Lisaks ka turundusliku sisu koostamine ja tellimine. Saad muretult hakkama iseseivalt töötades, ent oskad olla ka osav meeskonnamängija.

Õppekava peamised ainemoodulid:

• Õpitee ja töö muutuvas keskkonnas
  • Turu määratlemine, eristumine ja positsioneerimine
  • Digiturunduse haldamine
  • Turundussuhtluse korraldamine
  • Turunduskampaania planeerimine ja läbiviimine

Valikõpingud:

Valikmoodul 1: Kliendisuhete juhtimine ja turundamine erakliendile

• Müügikorraldus, müügistrateegia ja läbirääkimised
  • Tootekategooriad ja müügiedendus jaekaupluses
  • Meediaplaneerimine

Valikmoodul 2: Digiturunduse tööriistade kasutamine

• E-maili turundus
  • Sotsiaalmeedia reklaamid
  • Tehisintellekti võimalused ja ohud

Valikmoodul 3: Kliendisuhete juhtimine ja turundamine ärikliendile

• Müügikorraldus, müügistrateegia ja läbirääkimised
  • B2B turundus (turundamine ärikliendilt ärikliendile)
  • Logistika ja messiturundus

Valikmoodul 4: Turundusalane vene keel

Valikmoodul 5: Turundusalane soome keel

Turundusspetsialisti õppekava rakenduskava

Turundusspetsialisti õppekava ja rakenduskava 2023 ja varem sisseastunutele.

Tutvu ka varasemate õpingute ja töökogemuse arvestamise võimalusega VÕTA.

Praktika

Praktika maht kogu õppeaja peale kokku on 30 EKAPit. I õppeaastal 15 EKAPit ja II õppeaastal 15 EKAPit.

Praktika maht 2023 ja varem sisseastujatele: kogu õppeaja peale kokku on 38 EKAPit. I õppeaastal 10 EKAPit, II õppeaastal 16 EKAPit  ja III õppeaastal 12 EKAPit.

Tallinna Majanduskooli praktikakorralduse eeskiri

Tallinna Majanduskooli praktikakorralduse eeskiri 2024/2025. õppeaastal

Sisseastumine

Vastuvõtt kutsehariduse erialadele toimub infosüsteemi SAIS kaudu ajavahemikul 01.05.–18.06.2024 aadressil www.sais.ee.

Sisseastumisel arvestatakse vestluse tulemust. Vestluse käigus õpitakse tundma kandidaati, tema sobivust erialale ja õpimotivatsiooni.

Loe lisa vastuvõtueeskirjast.

Vaata turundusspetsialisti eriala infotundi