25. November 2020

Kaasava eelarve hääletustulemused

Meil on hea meel teada anda, et selleaastane kaasav eelarve on jõudnud jõudsalt lõpplahenduseni!

Kokku esitati sel aastal õpilaste poolt 52 ideed, mis on eelmise aasta tulemusest üle 2 korra rohkem ning lõpphääletusest võttis osa 267 õppijat.

Suur tänu kõigile, kes kaasa mõtlesid ning esitatud ideedele oma hääle andsid!

Lõppvooru hääletusele kvalifitseerus kokku 7 ideed ning kordame need siinkohal üle:

• Veeautomaadid
  • Tervislikum toit
  • Helikindlad kõne/töökabiinid
  • Tegevused ühiseks vaba aja sisustamiseks loengutevahelisel aja
  • Iseteenindusega söökla
  • Puhkealade sisekujundus ja mugav mööblilahendus
  • Terviserada

Hääletuse tulemused jagunesid protsentuaalselt järgmiselt:

1. 29,6% – veeautomaadid
  2. 26,6% – tervislikum toit
  3. 24,7% – iseteenindusega söökla
  4. 7,9% – helikindlad kõne/töökabiinid
  5. 4,9% – puhkealade sisekujundus ja mugav mööblilahendus
  6. 4,1% – terviserada
  7. 2,2% – tegevused ühiseks vaba aja sisustamiseks

Hääletustulemused näitavad, et kolme idee vahel käis tihe võistlus, kuid siiski sai enim hääli veeautomaatide soetamine.

Õppija eelistusest lähtuvalt ongi kool veeautomaatide tellimuse sisse andnud ning 2-3 nädala perspektiivis on oodata nende kohale jõudmist.

Arvestades õppijate suurt huvi tervislikuma toidu valikuvõimaluste kohta koolimajas, otsustasime, et rakendame alates uue kalendriaasta algusest ka teiseks parimaks ideeks hääletatud tervislikuma toidu pakkumise ettepanekut. Nii saab alates jaanuarist olema kooli sööklas pakutav salativalik prae kõrvale õppijale tasuta.

Kuivõrd ettepanekute hulgas oli veel hulganisti väga häid mõtteid, siis otsustas kooli juhtkond väljaspool kaasava eelarve formaati töösse võtta lisaks järgmised tegevused:

• Külmkapp sööklasse, võimaldamaks õppijatel hoiustada oma kaasavõetud toitu. Külmkapp paigaldatakse sööklasse, kus on juba olemas mikrolaineahi ja veekeetja.
  • Ökoloogilise jalajälje vähendamiseks korraldame keskkonnasõbralikumalt ümber seni toimiva “topsimajanduse” kooli joogiautomaatide juures ning propageerime korduvkasutatavate joogipudelite ja kohvi joogianumate kasutust. TMK meenete valikus on olemas selleks nii veepudelid kui korduvkasutatavad kohvitopsid, mida saab osta raamatukogust. Eelkõige soovitame kasutada kaasatoodud korduvkasutusega joogitaarat.
  • Taara sorteerimine. Õppehoones on kasutusele võetud täiendavalt taara ja pakendi sorteerimiseks jalaga avatavad konteinerid.  TAARA (roheline taust) tähistusega konteinerisse visata puhas tähistatud pandipakend (plast; klaas või plekk). PLAST- ja METALLPAKEND, JOOGIKARTONG (kollane taust) visata  puhas tähistamata plasti, plekk ja klaaspakend. Ülejäänud prügi on segaolmejäätmed. Õppehoone avalikus siseruumis ei koguta eraldi biojäätmeid, pappi ja paberit.
  • Toitlustuse valiku parandamiseks palume sööklal lisada menüüvalikusse taimetoidu valiku ning pakkuda erineva suurusega portsjoneid.
  • Vegantoidu valikud. Püüame leida paindliku koostööpartneri toiduautomaatide pakkujate seast, et paigaldada fuajeesse vegansnäkkide valikuga automaat.
  • Laadimispesad klassiruumides. Pistiku- või laadimispesad projekteeritakse järkjärgult remontide käigus kõikidesse klassidesse. Jooksvalt paigaldatakse  klassidesse, kus see on võimalik, pikendusjuhtmed või laadimisjaamad täiendavate laadimisvõimaluste tekitamiseks.
  • Nagid on juba paigaldatud tualettidesse, kus need veel puudusid.
  • Tualettide renoveerimistööd on alanud. Planeeritav tööde valmimistähtaeg on 2021 jaanuari lõpp.
  • Kontaktivabad segistid. Parema hügieeni tagamiseks projekteeritakse uutesse tualettruumidesse kontaktivabad segistid (automaatne kätepesu).
  • Peeglid avalikku ruumi. Tualettide renoveerimistööde käigus paigaldatakse ka lisapeegleid.
  • Vaadatakse üle klassiruumide aknad ning tihendatakse kus vaja.
  • Väikelastega emadele A korpuse II korrusel asuvasse lastetuppa tingimuste loomine mähkmevahetuseks ja imetamiseks.
  • Parem netiühendus. Wi-Fi leviala on kaardistatud ning maja otstes parandatakse leviprobleemid. Planeeritud on veel sellel aastal uus kaabeldus ja täiendavate wifi lisaseadmete soetamine.
  • Vebinarid/seminarid ettevõtluse teemadel ehk “Jutuajamised ettevõtjaga”. Jutuajamiste raames kutsume majanduskooli õppuritele oma lugu ja kogemusi jagama erinevaid väike- ja suurettevõtete asutajaid, sh meie oma vilistlasi, et õppida reaalelu kogemuslugudest.
  • Videotehnika laenutus. Järgmise aasta renoveerimistööde nimekirjas on ka stuudioruumi ehitus ning plaan on see sisustada vajaliku audio-, video- ja fototehnikaga, et luua võimalus kvaliteetse sisumaterjali loomiseks.