3. November 2022

Kaasava eelarve hääletus kestab 13. novembrini – hääleta oma lemmiku poolt

Tallinna Majanduskooli õppijate poolt esitati neljandasse kaasavasse eelarvesse 29 ettepanekut koolielu ja õppijakogemuse edendamiseks.

Majanduskooli õppijatel oli sel aastal juba neljandat korda võimalik oma ettepanekuid õppimise kogemuse paremaks ning õppijasõbralikumaks muutmiseks esitada kuni 31. oktoobrini.

Esitatud ideed pidid jääma 10 000 euro piiresse ning olema selgelt põhjendatud, lisakulusid mitte kätkevad ning sisaldama indikatsiooni eeldatava maksumuse osas.

Kahjuks ei kvalifitseerinud mitte kõik ideed kaasava eelarve reeglitele vastavaks, ent nende hulgas, mis kvalifitseerusid, esitati sel aastal mitmeid samale probleemkohale adresseeritud ettepanekuid.

Lisaks oli taas tänuväärselt palju märkamisi ja tähelepanu juhtimisi, millega operatiivne tegelemine on kooli kohustuseks väljaspool kaasava eelarve raami. Aitäh teile!

Iga õppija saab hääletada kahe, tema arvates kõige vajalikuma ettepaneku poolt kuni 13. novembrini siin: https://bit.ly/TMKkaasaveelarve2022

Hääle andmiseks logi sisse enda majanduskooli kontoga. Hääle oma lemmikutele saab anda vaid ühe korra.

Sel aastal lähevad hääletusele järgmised ideed:

• Korduvkasutatavad kohvitopsid kõikidele soovijatele hinnaga 5 €/tk liikumaks lõpliku topsimajanduse likvideerimise suunal (võimalusel kokkuvolditavad topsid, mille turuhind on tegelikkuses ca 15 €/tk). Tellitakse vaid nendel õppijatele, kes seda soovivad.
    Maksumus kuni 10 000 eurot.
  • Kiirlaadimispunktid koridoridesse ja tavalised lisa pistikukonsoolid klassiruumidesse
    Maksumus kuni 10 000 eurot.
  • Veeautomaat sööklasse. Kärcheri veeaparaadid on koolimajja õppijate soovil juba soetatud, kuid puudust tuntakse lõunasöögi kõrvale joogivee pakkumisest.
    Maksumus u 4000 eurot.
  • Aktiivsed tegevused mõttetöö kiiremaks taastamiseks loengutevahelisel ajal (lauatennis, lauahoki, lauajalgpall). Aktiivsed tegevused aitaksid mõttetööl kiiremini taastuda ning võimaluse vahetunnis aktiivsete tegevuste kaudu kursusekaaslastega paremini ka tuttavaks saada.
    Maksumus kuni 3000 eurot.
  • Pleedikorvid koridoridesse. Kuna klassiruumid vajavad regulaarselt tuulutamist ka sügistalvisel perioodil, langeb klassiruumis ka temperatuur. Soe pleed kuluks marjaks ära ja aitaks paremini õppetööle keskenduda.
    Maksumus ligi 1000 eurot.

Novembri viimasel nädalal kuulutame välja võiduidee.

Loe, millised ideed leidsid enim poolehoidu 2020. aastal ja millised ideed 2021. aastal.