13. Oktoober 2023

Kaasav eelarve 2023 – esita oma idee

Tänavu maikuus toimus esimene “TMK Häkaton”, mille raames otsiti lahendusi kutsehariduse maine tõstmiseks ja neid ka leiti. Ühe väga pika päeva tulemusel koorusid välja mitmed lähenemised, kuidas seda teha saaks. Huvi korral saad lähemalt lugeda kooli kodulehelt.

Õnnestunud sündmusest inspireerituna sündis ka otsus, et “TMK Häkatonist” saab uus traditsioon ning selle korraldusse kaasame ka majanduskooli õppijad.

19.-20.01.2024 saab toimuma järjekordne “TMK Häkaton”, mis on kombinatsioon “Õppijate kaasava eelarve” projektist ja ühiselt korraldatavast häkatonist.

Tallinna Majanduskool on kaasavat eelarvet kui väärtuslikku demokraatia tööriista kasutanud juba aastast 2019 ning sel aastal tähistame projekti 5. sünnipäeva, tehes seda veidi teisiti.

Kui varasematel aastatel on kaasava eelarve ideekorjest selekteeritud välja projekti tingimustele kvalifitseerunud ideed, mille vahel on õppijad hääletanud ning võiduideed ise välja selgitanud, siis sel aastal kutsume koolipere liikmeid üles esitama kaasava eelarve ideid arendamiseks “TMK Häkatonile”, et siis kahe päeva jooksul neile lahendusi leida. Häkatoni võiduideed saavad realiseeritud kaasava eelarve vahenditest, milleks on kokku 10 000 eurot, et koolielu ja koolis õppimise kogemust paremaks muuta.

Hea majanduskooli koolipere! Ootame teie ideid ja ettepanekuid selle osas, kuidas investeerida 10 000 eurot kooli eelarvest meie koolikeskkonda ja õpielamuste parendamisse 2024. aasta jooksul.

Ootame selgesõnalisi, hästi läbimõeldud ettepanekuid koolielu edendamiseks. Ettepanekuid, mis on suunatud kas konkreetsete probleemide lahendamisele või seni kasutamata võimaluste realiseerimisele.

Kaasava eelarve ideekorje raames õppijate, õpetajate ja töötajate poolt esitatud teemade vahel toimub hääletus, mille raames selguvadki need 10 teemat, mida hakkame “TMK Häkatoni” käigus lahendama 19.-20.01.2024.

Mis veel võiks olla parem sünnipäevakingitus väärika ajalooga Tallinna Majanduskoolile, kes on tegutsenud just selle nime all juba 30 aastat ning 117. aasta jooksul kandnud kokku 42 erinevat nimetust.

Esita oma häkkimist vajav idee hiljemalt 10. detsembriks 2023 ning räägi kaasa selles osas, kuidas koolielu ja majanduskoolis õppimise kogemust paremaks muuta. Esita idee siin.

Pane tähele, et saad soovi korral oma idee esitada ka anonüümselt.