29. Detsember 2023

Välispraktika on populaarne

Erasmus+ programmi raames on Tallinna Majanduskooli õppijatel võimalik läbida erialane praktika osaliselt teistes Euroopa riikides. Õpirändes osalemine pakub õppijatele võimalusi täiendada oma erialaseid pädevusi, kinnistada juba omandatud  teadmisi ja oskusi rahvusvahelises töökeskkonnas. Lisaks erialasele praktikale on õpirändes osalemine suurepärane viis võõrkeelte praktiseerimiseks, oma silmaringi laiendamiseks, teiste maade (töö)kultuuriga tutvumiseks ning uute tutvuste leidmiseks.

2023/24. õppeaastal on võimalik sooritada praktikat Hispaanias, Itaalias, Saksamaal ning riikide nimekiri täieneb jooksvalt. Praktika kestus on enamasti 3-4 nädalat.

Pärast seda, kui Tallinna Majanduskooliga liitus rahvusvahelise koostöö koordinaator Anneli Pikkmets, on välispraktikad muutunud eriti populaarseks. 2023/2024 õppeaasta esimeses pooles on käinud praktikal juba 10 õppijat (eelmisel õppeaastal käis kokku välispraktikal 3 õppijat), ühe õppija välispraktika kestab kuni 13.01.2024 ning kolm õppijat suunduvad praktikale juba jaanuaris.

Keskmiselt on välispraktika kestvuseks 46 päeva, kõige lühem 26 päeva ning kõige pikem õpirändes viibitud aeg on olnud 89 päeva.

Sel õppeaastal on olnud populaarseim praktika sihtriik Hispaania. Nii läbisid Hispaanias asuvas Cordoba linnas asuvates erinevates ettevõtetes praktika kolm raamatupidaja ja kaks sotsiaalmeedia spetsialisti eriala õppijat. Kolm kinnisvaramaakleri eriala õppijat on olnud praktikal Marbellas kinnisvaraettevõttes Merlis Homes. Ibiza linnavalitsuses läbis praktika üks turunduse eriala õppija ning Maltal üks sotsiaalmeedia spetsialisti eriala õppija.

2024. aasta alguses alustab üks raamatupidamise eriala õppija oma kahe kuu pikkust praktikat Itaalias. Turundusspetsialisti eriala õppija asub praktikale Itaaliasse Sitsiiliasse ning kaks personalispetsialisti eriala õppijat Hispaaniasse Cordobasse.

Välispraktikal osalemine on olnud oodatust populaarsem ning oleme Haridus- ja Noorteametile teinud taotluse praktikakohtade suurendamiseks veel sel õppeaastal. Majanduskooli 35 õppijat on esitanud sooviavalduse praktikal osalemiseks, käesoleval õppeaastal on planeeritud 21 välispraktika kohta.

2024/2025 õppeaastal oleme seadnud eesmärgiks suurendada Erasmus+ õpirännete arvu ja teadlikust erinevatest välispraktikate võimalustest nii õppijate, õpetajate kui ka töötajate seas.

Kui Sinagi oled välispraktikast huvitatud, broneeri endale konsultatsiooniaeg Anneliga ja saa välispraktikatest rohkem teada: anneli.pikkmets@tmk.edu.ee.