13. September 2021

Tuksu teise südames – vere annetamise mõõduvõtt

Kõrgeima Kunstikooli Pallas, Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli ja Tartu Tervishoiu Kõrgkooli Üliõpilasesindused kutsuvad üles toetama nende poolt ellukutsutud ühiskampaaniat nimega “Tuksu Teise Südames”.

See on üleriigiline vere annetamise mõõduvõtt Eesti kõrg- ja ülikoolide vahel, kus annetajateks saavad olla nii tudengid, õppejõud, koolipersonal kui ka muu kooli heaks töötav personal.

Kampaania käigus toimub võistlus, kus selgitatakse õppeaasta lõpus välja kõige aktiivsem doonorkool ehk millise kooli inimesed on kõige rohkem verd annetamas käinud.

Kampaania eesmärk on suunata rohkem inimesi verd loovutama ning tõsta tudengite teadlikkust veredoonoriks olemisel, sest me kõik saame olla elupäästjad!

Samuti on eesmärgiks suur soov parandada Eesti verekeskuste verevarusid – et Eestis ei oleks ühestki veregrupi varust suurt puudust!

Aita ka Sina arendada inimestes regulaarset vereannetamise harjumust, olles ise eeskujuks ning anname üheskoos kampaaniale hoogu juurde!

Osaleda saad nii:

Küsi verekeskuse ankeeti lähimast verekeskusest ja täida “Tuksu teise südames” ankeet:

Põhja-Eesti Regionaalhaigla Verekeskus
Pärnu Haigla Verekeskus
Tartu Ülikooli Kliinikumi Verekeskus
Ida-Viru Vereteenistus

Tutvu enne vereloovutust tingimustega hoolikalt SIIN.

“Tuksu teie südames” kestab kogu 2021/2022 õppeaasta vältel. Peaauhinna saavad koolid ja nende doonorid, kes on olnud kõige aktiivsemad vereloovutajad.

Kui oled käinud verd loovutamas, siis lisa loovutamises pilt enda Instagrami või Facebooki storysse, märgi ära ürituse konto “Tuksu teise südames” ja lisa trellid #Tuksuteisesüdames.

Kampaania Facebook ja Instagram.