4. November 2022

Töötajate kaasava eelarve hääletus kestab 13. novembrini

Tallinna Majanduskooli töötajate poolt esitati meie päris esimesse töötajate kaasavasse eelarvesse 16 ettepanekut koolielu ja töötajakogemuse edendamiseks.

Majanduskooli töötajatel oli sel aastal esimest korda võimalik oma ettepanekuid töötajakogemuse paremaks ning atraktiivsemaks muutmiseks esitada kuni 31. oktoobrini.

Esitatud ideed pidid jääma 5000 euro piiresse ning olema selgelt põhjendatud, lisakulusid mitte kätkevad ning sisaldama indikatsiooni eeldatava maksumuse osas.

Võiduidee valivad välja töötajad ise ning meile koolina jääb rahulolu sellest, et oleme andnud meie kaasamõtlevatele, koolielust hoolivatele töötajatele võimaluse oma töötajakogemuse kujundamises kaasa rääkida.

Ootame kõiki õpetajaid ja töötajaid hääletama kahe kõige meelepärasema ettepaneku poolt.
Hääletamine kestab kuni 13. novembrini siin: https://bit.ly/tootajatekaasaveelarve2022

Hääle oma lemmikutele saab anda vaid ühe korra.

Töötajate kaasava eelarve hääletuse ideed aastal 2022:

• Erinevate oskuste ja teadmiste arendamisele suunatud ühisüritused

– rahvatantsu kursus TMK töötajatele
– ühislaulmine, nt regilaulu töötuba
– hääleseade töötuba Kaire Vilgatsi juhendamisel
– võistlustantsu töötuba Kerstin Kruuse ja Marko Mehise eestvedamisel
– saunarituaalide töötuba koos saunaõhtuga (vihtlemine, šamaanitrumm, hüpe jääauku)
– seenetöötuba ehk seenelkäik mükoloogiga (milliseid seeni korjata ja milliseid mitte)

• Liikumist soodustavad ühisüritused
    Maksumusega kuni 5000 eurot.

Trenn Sinu ajule on, nüüd pakuks Trenn Sinu kehale. Pakkumiseks on liikumist propageerivad ettevõtmised, et töökollektiivi veelgi enam liita ja uusi liikmeid perega ühendada.

Mõned näited:
– matk koos giidiga nagu “Laternamatk”. Huvitav ja kehalist koormust pakkuv ning toredaid puhkepause / piknikut sisaldav.
– ekskursioon mõnes asumis Jaak Juske lugude ja ajalooliste jutustuste taustal ja eestvedamisel
– ekskursioon loomaaias Aleksei Turovski põnevate loomalugude saatel

• Spordialasid tutvustavad ühisüritused
    Maksumusega kuni 5000 eurot.

Ettepanek saabus inspireerituna töötajate tänavusest golfipäevast. Võiksime kord aastas korraldada ühisürituse, kus saaksime koos tutvuda lähemalt mõne spordialaga. Alustuseks tutvustav teoreetiline osa oma valdkonna tipptegija poolt, millele järgneb ka praktiline harjutamine ning mis lõppeb põgusa võistlusmomendiga.

– tennisepäev Anett Kontaveitiga
– rallispordipäev Laitse Rallipargis
– laskespordipäev lasketiirus
– uisutamistreening Anna Levandiga

• Meeskonnakoolituste/seminaride sari
    Maksumusega kuni 5000 eurot.

Keskenduda võiksime ühele kindlale teemale (näiteks investeerimine) ning läbi erinevate koolitajate või siis ühe koolitaja  põhjalikum lähenemine teemale. Koolitajateks näiteks Kristjan Liivamägi, Kristi Saare.

• Mälumängu klubi asutamine
    Maksumusega kuni 5000 eurot.

Inspireerituna Trennisaal Sinu ajule loosungist me koolimaja seinal, teen ettepaneku asutada mälumängu klubi, kuhu oodatud eelkõige töötajate, aga ka õppijate võistkonnad.

Kohtumiste sagedus kord kuus, mälumänguõhtu võiks toimuda nagu muiste ehk laudkonnad, on huvitav ja erudeeritud õhtujuht, kes ka küsimused igaks korraks koostab, lisaks on igal õhtul väikesed suupisted laual.

Kulu: mälumängu küsimuste koostajale ja õhtujuhile, veidi ka lauakatteks ja auhindadeks.

• Rohkem rohelust koolimajja
    Maksumusega kuni 5000 eurot.

Ettepanek soetada kooli interjööri nt SHISHI kunsttaimed, mis on hooldusvabad, kuid näevad väga tõelised ja kaunid välja.

– aula (hetkel väga steriilne keskkond, eriti aktuste ajal vajaks hubasuse loomist)
– videostuudio (et luua hubasem atmosfäär ja atraktiivsem pildikeel podcastide jaoks)
– fuajee (kuna loomulik valgus puudub, siis elustaimed kiratsevad)

• Eripreemia erakordselt silmapaistvate töötulemuste eest
    Fond kokku 5000 eurot.

– aasta õpetaja
– aasta kolleeg
– aasta arendaja
– aasta koolipoolne praktikajuhendaja
– aasta tegu

• Elektriauto laadimislahendus

Elektriauto laadija on rohelise ja innovatiivse mõtteviisi visiitkaart. Elektriautode hulk Eesti teedel aina kasvab. Laadimispunkti olemasolu tuleb kasuks ka igale majutusasutusele, restoranile, kaubandus- ja meelelahutuskeskusele ja miks mitte koolile, kus õpivad täiskasvanud õppijad ja kelledest paljudel on elektriautod. Tuleviku väljavaade on, et elektriauto laadimisteenusest on saamas elutähtis teenus!

Olles koolis tundides saab murevabalt auto aku täislaadida nii õpilane, õpetaja kui ka kooli muu personal.

Maksumus: võimalus on laadija nii osta kui ka rentida. Rendi korral on laadijal lõputu garantii.
Ostmisel hinnad 1089 eurost kuni 2168 euroni. Rentides 20,48 eurot kuni 40,76 eurot kuus.
Lisandub ühekordne paigaldustasu alates 469. eurost.

Mõtleme roheliselt!

• Saun ja puhkeruum töötajatele
    Maksumusega kuni 5000 eurot.

B-korpuse 0 korrusel asuva puhkeruumi osaline väljaehitamine, mille osaks on saun, dušš ja tualetid.

• Värsked puu- ja juurviljad personali puhketoas A129 nt 2x nädalas.
    Aastane kulu kuni 5000 eurot.

Palun olge hääletamisel aktiivsed, et teie arvates parim ja asiseim ettepanek pääseks võidule!

Novembri viimasel nädalal kuulutame välja võiduidee.