26. Jaanuar 2024

TMK kaasava eelarve häkatoni võitja on selgunud

19.-20.01.2024 toimus järjekordne TMK Häkaton, mis oli kombinatsioon “Õppijate kaasava eelarve” projektist ja ühiselt korraldatavast häkatonist.

Inspireeriva ettekandega esines osalejatele esimesel päeval Terje Pari, kes on Siseministeeriumi infotehnoloogia- ja arenduskeskuses talendijuht ja ühtlasi ka TMK turunduse eriala õpilane. Ettekandes jagas Terje oma häkatonil osalemise ja korraldamise kogemust SMITis.

Häkatoni teisel päeval toimus liftikõne koostamise koolitus Harald Lepiski eestvedamisel.

Esmasest ideekorjest jõudis häkatonile 3 ideed:

1. Kuidas muuta Tallinna Majanduskoolis prügi liigiti kogumise süsteem kasutajasõbralikuks?

Probleem: Tallinna Majanduskoolis on loodud võimalused prügi liigiti kogumiseks, kuid süsteemis on puudujääke. Vaadates prügikastidesse on näha, et prügi visatakse tihti sinna, kuhu juhtub.

Mentor: Anna Lavei, TMK jätkusuutliku teenusedisaini õpetaja ja keskkonnasõbraliku innovatsiooni platvormi Sprint for Planet juht

Tiimiliikmed: Kaisa Kaldoja, TMK õppija ärikorralduse spetsialisti erialal, Ciina Keeroja, TMK õppija turundusspetsialisti erialal

2. Milline võiks olla Tallinna Majanduskooli äpp?

Probleem: Õppijad unistavad nutirakendusest, kus oleks kogu neile vajalik info hõlpsasti leitav. Pidev sisselogimine Tahvlisse on tüütu, samuti on tüütu otsida vajalikku infot erinevatest kanalitest. Äpp aitaks teavituste abil kogu vajaliku infoga kursis olla.

Mentor: Mart Hendrik Kalev Diener, TMK haridustehnoloog, kes toimetab igapäevaselt Tahvli ja teiste oluliste infosüsteemidega toetades nende toimimist TMK vaates.

Tiimiliikmed: Kayli-Liis Padur, TMK õppija ärikorralduse spetsialisti erialal, Katlyn Norit, TMK õppija ärikorralduse spetsialisti erialal, Christopher Robin Antsu, TMK õppija ärikorralduse spetsialisti erialal ja Mari Reier, TMK õppija ärikorralduse spetsialisti erialal

3. Kuidas muuta õppijate massaažituba hubasemaks?

Probleem: Tallinna Majanduskooli esimesel korrusel on väike tuba massaažitooliga, kus õppijad saavad lõõgastuda. Tool on hea, aga toa sisedisain saaks olla lõõgastumist toetavam.

Mentor: Jaan Trofimov, TMK kinnisvaramaakleri eriala õpetaja, kinnisvaramaakler ettevõttes Kinnisvara Kompass OÜ, Eesti Kinnisvaramaaklerite Koja liige

Tiimiliikmed: Helene Faltis, TMK õppija nooremprojektijuhi erialal, Mari-Liiz Nikker, TMK õppija nooremprojektijuhi erialal.

Häkatoni võitis tiim, kes pakkus välja lahenduse,  milline võiks olla Tallinna Majanduskooli äpp. Idee elluviimiseks on kaasava eelarve vahenditest planeeritud 10 000 eurot kooli eelarvest. Lisaks oli peaauhinnaks tasuta parkimiskoht igale võidumeeskonna liikmele Tallinna Majanduskooli tõkkepuuga parklas kuni õppeaasta lõpuni, Photopint 50 eurone kinkekaart ja kott majanduskooli uute meenetega.

Žürii hindas kõrgelt ka teiste häkkijate ideid ja lahendusi. Nii prügi liigiti kogumine kui ka õppijate massaažitoa hubasemaks muutmine on olulised valdkonnad ning žürii leidis, et antud ideede lahendustega tuleks samuti edasi liikuda. Prügi liigiti kogumise paremaks korraldamiseks otsustas žürii idee edasiarenduseks eraldada 5 000 eurot ning  õppijate massaažitoa hubasemaks muutmiseks investeeritakse 2 500 eurot kooli eelarvest.

Žüriisse kuulusid:

• Jaanika Järvlepp, Tallinna Majanduskooli õpetaja ja praktikajuhendaja
  • Veiko Ristissaar, Tallinna Majanduskooli õpetaja ja praktikapartner
  • Laura Lempu, ärinduse õppetooli õppetöökoordinaator
  • Harald Lepisk, koolitaja ja inspireerija
  • Karita Leppsoo, kogukonnajuht direktori ülesannetes

Kahepäevasel häkatonil osalejad said täienduskoolituse „Häkaton ehk ideest prototüübini kahe päevaga“ tunnistuse mahus 1 EKAP.

Kõigile osalejatele oli häkatonil ka üllatus, kui selgus, et žürii on otsustanud tasuta parkimiskoha anda kõigile häkatonil osalenud õppijatele.

Aitäh tublidele häkkijatele ja suur tänu juhendamise eest mentoritele! Aitäh žüriiliikmetele!

Õppijate kaasava eelarve võiduideeks hääletati eelmisel korral korduvkasutatavad kohvitopsid, mida oleks võimalik soetada hinnaga 5 eurot kohvitops. Kohvitopsi ülejäänud osa hinnast kaetakse kaasava eelarve vahenditest.

Meil on hea meel teada anda, et STOJO kokkuvolditavad kohvitopse on nüüdsest võimalik kõigil õppijatel Tallinna Majanduskooli raamatukogust osta.

Korduvkasutatava kohvitopsi kasutamine aitab vähendada meie koolis prügi teket, toetab majanduskooli prügireformi läbiviimist ning on looduse suhtes vastutustundlik.

Suur tänu kõigile, kes kaasa mõtlesid ning esitatud ideedele oma hääle andsid!