10. Veebruar 2023

Tallinna Majanduskooli õppijad osalesid PARE häkatonil

Eesti Personalijuhtimise Ühing PARE korraldas 2. ja 3. veebruaril 2023 personalijuhtimise häkatoni, kus viidi kokku ettevõtted, personalijuhtimise eksperdid ja tudengid, et leida inimeste juhtimises uuenduslikke lahendusi ja tõsta ettevõtete juhtimiskvaliteeti.

Häkatoni formaat pakkus õppijatele võimaluse osaleda reaalses tööprotsessis, saada kiiremat tagasisidet õpitava eriala sobivusest ning teadlikumalt juhtida edasisi töö- ja õpivalikuid.

Tallinna Majanduskooli turundusspetsialisti eriala esimese kursuse õppija Ciina Keeroja osales häkatonil esimest korda, inspireerus ürituse formaadist ning võimalusest häkatonil probleemile lahendusi leida enda jaoks uute inimestega. Ciina tõdes:“ Esimese kursuse turundusspetsialisti õpilasena andis personalijuhtimisele suunatud häkaton uusi ja huvitavaid mõtteid ning teadmisi. Lahendasin enda tiimiga Nordea Panga probleemi: kuidas rakendada hübriidtöö mudelit nii, et ka kontoris töötamine oleks atraktiivne.”

Ciina julgustab järgmisel aastal rohkem turunduse eriala õppijaid üritusel osalema, sest võimalus oma turundusteadmistega panustada rikastas meeskonnatööd ja probleemilahendust.

Samuti osalesid PARE häkatonilt turundusspetsilisti eriala esimese kursuse õppija Kerli Jaago ja ärikorralduse spetsialisti eriala õppija Ksenia Erro.

Nende meeskond lahendas Tallinna Lastekodu probleemi “Kes kasvatab meie lapsi ehk kuidas meelitada lastega töötama inimesi, kes ise aktiivselt tööd ei otsi?”.

Kerli Jaango: “Meie tiim sündis viimasel minutil suurest missioonitundest, kuid see-eest saime maitsta raske töö vilju. Meie uudne värbamisprogrammprogramm “TÜVI” sai võistlusel auväärse 2. koha ning lisaks pälvisime ka eriauhinna tiitli. Kaks päeva ragistamist andis tulevikuks juurde väga palju indu ja tahet midagi suurt korda saata. Samuti sai ürituselt hulganisti kasulikke kontakte nii praktika- kui töökohtade näol.”