10. November 2023

Tallinna Majanduskooli delegatsioon osales CHAIN5 aastakonverentsil

Tänavusel rahvusvahelisel 5. taseme kutseõppe koostöövõrgustiku CHAIN5 aastakonverentsil tähistati ühtlasi ka võrgustiku 10. sünnipäeva.

07.-10.11.2023 toimus CHAIN5 aastakonverents Hollandis, Leeuwardenis, NHL Stenden rakenduslikus kõrgkoolis. Tallinna Majanduskoolist osalesid konverentsil Indrek Jänes, Karita Leppsoo ja Anneli Pikkmets. Haridus- ja Teadusministeeriumi esindajana Triin Laasi-Õige.

NHL Stenden pakub rakenduskõrgharidust järgmistes valdkondades: ärijuhtimine; kommunikatsioon, meedia ja disain; haridusõpe; valitsemisala ja õigusõpe; IT ja disain; turismi, vaba aja ja sündmuste korraldamine.

Aastakonverentsi korraldasid NHL Stendeni hotellimajanduse kooli (Hotel Management School) õpilased erinevatelt erialadelt, kuid peamiselt sündmuskorralduse erialalt.

Hollandis on 5. taseme kutseõpe rakendusliku kõrghariduse esimene tase (associate degree /social studies), millel õpingud kestavad 2 aastat. Seejärel on võimalik õpinguid jätkata bakalaureuseõppes ning magistriõppes.

Kuna konverents toimus hotellimajanduse koolis, tutvustati konverentsi esimesel päeval põhjalikult nii koolikeskkonda kui õppimisvõimalusi. Kahtlemata on selle kooli näol tegemist äärmiselt inspireeriva, kaasaegse ja õppijakeskse õpikeskkonnaga.

Õpingute jooksul (hotellimajanduse kooli näitel) on õpilastel võimalus praktiseerida kõikidel hotellinduses ettetulevatel ametikohtadel (nõudepesijast ja kokast, toateenindaja ja vahetusevanemani  välja. Magistri tasemel keskenduvad õpingud valdkonna strateegilisele juhtimisele).

CHAIN5 10. aastapäevale pühendatud konverentsil vaadati tagasi võrgustiku 10 aasta tegemistele, erinevate riikide haridussüsteemide ja tasemete erisustele ning nende ühtlustamise võimalustele rahvusvahelise koostöö edendamiseks.

Lisaks peaesinejate ettekannete kuulamisele ja uute kontaktide loomisele, osaleti ka mitmetes töötubades.

Soovi korral on võimalus programmiga lähemalt tutvuda siin konverentsi kodulehel.