EKAP on Eesti kutsehariduse ainepunkt. 1 EKAP vastab 26 tunnile tööle ehk ühele nädalale õppuri tööle, millesse on arvestatud kontaktõpe, iseseisev töö, praktika ja e-õpe ning teadmiste kontroll.
Tänapäeva kinnisvaramaakler ei ole enam pelgalt vahendaja, vaid teadlik nõustaja ja professionaalne konsultant, kelle töö eeldab süvitsi minevaid teadmisi mitmest valdkonnast.
Maakleriteenus ei piirdu enam üksnes kuulutuse lisamisega kinnisvaraportaalidesse – tegemist on mitmetahulise ja vastutusrikka teenusega, mis nõuab tugevaid teadmisi kinnisvara õigusest, maksundusest, ehitusest, haldusest ning planeerimisest. Lisaks sellele peab maakler orienteeruma majanduses, laenutingimustes ja kindlustuspõhimõtetes ning oskama rakendada kaasaegseid digilahendusi.
Edukas kinnisvaramaakler tunneb hästi ka kliendisuhtluse ja teeninduse aluseid, oskab koostada veenvat turundusmaterjali ning kasutada kvaliteetset visuaalset esitlust, sealhulgas kinnisvara fotograafiat. Kõik see toetab kinnisvaraobjekti paremat esitlemist ja nähtavust. Ühtlasi on oluline oskus hinnata kinnisvaratehingutega seotud riske, mis võivad mõjutada nii ostjat kui müüjat veel pikalt pärast tehingu sõlmimist. Maakler vastutab selle eest, et kõik tehingud toimuksid kooskõlas kehtiva seadusandlusega ning et klientide huvid oleksid maksimaalselt kaitstud.
Kinnisvaramaakleri teenus on seega terviklik, laiapõhjalisi teadmisi nõudev ja pidevalt arenev. Hea maakler suudab kohaneda muutuva kinnisvaraturuga ning pakkuda usaldusväärset ja kvaliteetset teenust, mis aitab tagada tehingute läbipaistvuse, õiguspärasuse ja usaldusväärsuse kõigi osapoolte jaoks.
Õpingute jooksul arendad oma suhtlemis- ja läbirääkimisoskusi ning õpid tõhusalt turundama kinnisvaraobjekte. Sa omandad vajalikud teadmised kinnisvara õigusest ja oskad koostada ning tõlgendada dokumente, mis on kinnisvaratehingute lahutamatuks osaks.
Pärast õpingute lõpetamist on Sul võimalik töötada nii kinnisvarabüroos kui ka eraettevõtjana. Maaklerina saad kujundada oma tööpäeva paindlikult, viibides suure osa ajast objektidel. Sinu ülesandeks on nõustada kliente üürilepingute, ostu-müügitehingute ja muude kinnisvara küsimuste osas. Vastavalt oma huvidele saad spetsialiseeruda elamispindadele linnas või maal, aga ka äripindadele, tootmis- ja kaubanduspindadele.
Õpingute käigus omandatud teadmised tulevad kasuks ka oma kinnisvara haldamisel. Lisaks klassikalisele kinnisvaravahendusele on Sul võimalus edasi liikuda kinnisvarainvesteeringute, arendamise, hindamise või haldamise valdkonda. Kinnisvaramaakleri kutsetunnistus on ühtlasi usaldusväärne tõend klientidele ja koostööpartneritele, et omad selle vastutusrikka töö tegemiseks vajalikke oskusi ja teadmisi.
Õppekava peamised ainemoodulid:
Valikõpingud:
Tutvu kinnisvaramaakleri eriala rakenduskavaga.
Kinnisvaramaakleri eriala õppekava ja õppekava rakenduskava 2022.a. sisseastunutele.
Kinnisvaramaakleri eriala õppekava ja õppekava rakenduskava 2021.a. ja varem sisseastunutele.
Kinnisvaramaakleri kutsestandard
Tutvu ka varasemate õpingute ja töökogemuse arvestamise võimalusega VÕTA.
Praktika maht kokku on 15 EKAPit.
Praktikate läbiviimise kord alates 01.09.2025
Kinnisvaramaakleri eriala vastuvõtukatse koosneb valikvastustega vastuvõtutestist, mille tulemuste alusel moodustatakse kandidaatide pingerea järjestus. Vastuvõtutest tuleb sooritada koolis kohapeal ettenähtud aegadel.
Loe lisa: Tasemeõppe õppijate vastuvõtu tingimused ja kord 2025/2026 õppeaastal
Kinnisvaramaakleri elukutse Tallinna Majanduskoolist
2024 Aasta Kinnisvaramaakleriks sai kinnisvaramaakler ja Tallinna Majanduskooli õpetaja Jaan Trofimov
Domus Kinnisvara: Tallinna Majanduskooli vilistlane Kristiina Susi räägib kinnisvara konsultandi tööst