13. Oktoober 2023

Palju õnne Tallinna Majanduskool!

14. oktoobril 2023 peab Tallinna Majanduskool märgilist sünnipäeva, mis tähistab mitte ainult kooli pika ajaloo 117. sünnipäeva, vaid ka 30 aasta möödumist sellest, kui taaskordse ühinemise tulemusena sai kool 1993. aastal endale nime Tallinna Majanduskool.

Tallinna Majanduskooli rikkalik ajalugu algab 1906. aastal Gustav Narusbeki asutatud Erakaubanduskoolist, mis on ajapikku mitmete liitumiste, nimevahetuste ning asukoha muutuste tulemusel arenenud omanäoliseks ja identiteedikindlaks kutseõppeasutuseks.

Kuidas on aga kool suutnud püsida olulisena ja atraktiivsena üle nii pika aja? Saladus peitub selle pidevas arengu ning oskuses ja soovis liita omavahel pühendunud valdkonna eksperdid, õpetajad ja õppijad, kes väärtustavad pidevat arengut ja kvaliteetset haridust. Tallinna Majanduskool on kindlaks jäänud põhimõttele pakkuda kvaliteetset, ajakohast ja konkurentsivõimelist õpet.

Enam kui 30 000 vilistlast, püsiv populaarsus õppijate hulgas, pidev erialaarendus ning tööandjate tunnustus on loonud Tallinna Majanduskoolile usaldusväärse koostööpartneri maine nii elukestvaks õppeks kui õppekavaarenduseks.

Koolis töötatakse igapäevaselt selle nimel, et rohkem kui 2000 õppija karjäärialased ootused ja erialased eesmärgid saaksid täidetud. Üle 200 õpetaja ja tippspetsialisti hinnalised kogemused töötavad õppijatega ühes rütmis ning toovad mõlemale poolele rahulolu ja õnnestumisi.

Tallinna Majanduskooli võib näha mitte ainult haridusasutusena, vaid pigem elukestva õppe ja professionaalsuse võrgustikuna, kus kohtuvad tuleviku tegijad – potentsiaalsed tööandjad, töötajad, koostööpartnerid ja kolleegid, kes kõik hindavad pidevat arengut ja suundumist tulevikku.

Kutsume kooli sünnipäeval, 14. oktoobril kõiki huvilisi külla Tallinna Majanduskooli muuseumisse, mis sünnipäeva puhul oma uksed avab. Muuseumis on hea võimalus kooli kujunemislugu taaskord meenutada.

Tallinna Majanduskooli säilinud museaalid asuvad erinevates muuseumi ruumides majanduskooli keldrikorrusel – dokumendid, arvutustehnika ja tehnilised vahendid. Muuseumis on võimalik näha annetatud vihikuid ja töid erinevatest aastatest. Vanimad neist on aastast 1928. Kõige vanem raamat muuseumis on tsiviilõiguse õpik aastast 1831.

Muuseumi direktor Jaan Olt viib ekskursiooni läbi 14. oktoobril kell 11.00-13.00. Sissepääs on tasuta.

Majanduskooli kujunemisloost valmis 115. sünnipäevaks dokumentaalfilm, mida on taaskord kooli sünnipäeva puhul põhjust üle vaadata.

Palju õnne, Tallinna Majanduskool!