22. November 2022

Õpilaste kaasava eelarve hääletustulemused 2022

Meil on hea meel teada anda, et selleaastane kaasav eelarve on jõudnud edukalt lõpplahenduseni! Kokku esitati sel aastal õpilaste poolt 29 ettepanekut ning lõpphääletusest võttis osa 258 õppijat. Suur tänu kõigile, kes kaasa mõtlesid ning esitatud ideedele oma hääle andsid!

Lõppvooru hääletusele kvalifitseerus kokku 5 ideed ning kordame need siinkohal üle:

• Korduvkasutatavad kohvitopsid kõikidele soovijatele hinnaga 5 €/tk liikumaks lõpliku topsimajanduse likvideerimise suunal (võimalusel kokkuvolditavad topsid, mille turuhind on tegelikkuses ca 15 €/tk). Tellitakse vaid nendele õppijatele, kes seda soovivad.
  • Kiirlaadimispunktid koridoridesse ja tavalised täiendavad pistikukonsoolid klassiruumidesse.
  • Veeautomaat sööklasse. Kärcheri veeaparaadid on koolimajja õppijate soovil juba soetatud, kuid puudust tuntakse lõunasöögi kõrvale joogivee pakkumisest.
  • Aktiivsed tegevused mõttetöö kiiremaks taastamiseks loengutevahelisel ajal (lauatennis, lauahoki, lauajalgpall).
  • Pleedikorvid koridoridesse. Kuna klassiruumid vajavad regulaarselt tuulutamist ka sügistalvisel perioodil, langeb klassiruumis ka temperatuur. Soe pleed kuluks marjaks ära ja aitaks paremini õppetööle keskenduda.

Hääletustulemused jagunesid järgmiselt:

Hääletustulemused näitavad, et väga tihedalt konkureerisid omavahel nii korduvkasutatavad kohvitopsid kui kiirlaadimispunktid/pistikukonsoolid. Väga väikese edumaaga osutus aga seekord võiduideeks ökoloogilise jalajälje vähendamise eesmärgil õppijate varustamine korduvkasutatavate kohvitopsidega (kes seda soovivad).

Kui leiad, et uuel aastal võiks Sinu lahutamatuks koolikaaslaseks olla praktiline ja korduvkasutatav TMK kohvitops, mille saad soetada 5-eurose soodushinnaga, anna meile sellest teada siin: https://bit.ly/tmkkohvitops

Et aga 10 000 eurot saaks eesmärgipärselt kasutatud kaasava eelarve ideede teostamiseks, saame osaliselt realiseerida ka teise idee, milleks hääletati kiirlaadimispunktid koridoridesse ja lisa pistikukonsoolid klassiruumidesse.

Kuivõrd ettepanekute hulgas oli aga veel hulganisti väga häid mõtteid, otsustas kooli juhtkond väljaspool kaasava eelarve formaati lisaks töösse võtta järgmised õppijate ettepanekud:

• Jätkame tasuta salati pakkumisega kooli sööklas
  • Muusika õpilaste massaažiruumi
  • Jätkame pehme põhjaga klassitoolide väljavahetamist (250 uut tooli)
  • Pleedikorvid koridoridesse
  • Järgmisel aastal soetame ka sööklasse veeaparaadi

Täname siiralt kõiki kaasa mõtlemast ja oma ettepanekuid esitamast!