29. Detsember 2023

Karita Leppsoo 2023 aastalõpu pöördumine

Hea majanduskooli koolipere!

Täna seisame taas ühe aastalõpu künnisel, valmis jätma seljataha edukalt läbitud väljakutseterohke aasta ning oleme lootusrikkalt valmis avama ukse uuele, võimalusterohkele ja alati paremale ning erilisemale uuele aastale.

Võtame hetkeks aja, et peatuda ning heita pilk möödunud aastale ning samal ajal vaadata lootusrikkalt tulevikku.

Seljataha on jäämas üks suur muudatuste aasta. Tallinna Majanduskool astus 2023. aastale vastu uue struktuuriga ning aasta jooksul on toimunud personali ja õpetajaskonna koosseisus väga märkimisväärseid muudatusi, mis on omakorda pakkunud väljakutseid erinevate kooli jaoks tähtsate protsesside tööshoidmisega.

Siiski julgen väita, et oleme nende katsumustega toime tulnud ja saame minna uuele aastale vastu veelgi tugevama organisatsioonina. Me oleme sellelt lõppevalt aastalt palju õppinud. Nagu minu hea kolleeg armastab humoorikalt öelda: „Selleks, et õppida, ei pea tingimata astuma kooli õppima, vaid piisab täiesti ka koolis töötamisest!“. Pean nõustuma ja tõdema, et koolis töötades õpid tõepoolest iga päev miskit uut ning olukorrad, mis lahendamist ootavad, on kõike muud kui rutiinsed. Ilmselt on see ka põhjuseks, miks paljud majanduskooli töötajad on väga pika staažiga – sest majanduskoolis töötamine on äge! Ja selle kogemuse me kujundame endile ise. Olgu selleks siis kompliment kolleegile uue rõivaeseme kohta või abi pakkumine tööülesannete täitmisel. Me ise kujundame keskkonna, kuhu me igal hommikul/õhtul tulla tahame. Aeg-ajalt tasub hoolega kuulata, mis lugu me ise endale räägime.

Oleme sel aastal koos ületanud mitmeid takistusi, olgu selleks siis toimiv tunniplaan või aastalõppu jäänud meeletu haigustepuhang, mille tõttu saime aga väga aktiivselt kasutada e-õppe võimalusi.

Tänan kõiki õpetajaid ja õppijaid mõistva suhtumise eest! Samas on mul uhke tunne tõdeda, et majanduskool pole kunagi kaotanud optimismi ega tahtmist areneda, teha asju uutmoodi, efektiivsemalt ja jätkusuutlikumalt. Mis teebki majanduskooli eriliseks – pidev areng ja soov muudatustega kaasas käia.

Ja neid muudatusi on järgnevatel aastatel Eesti haridusmaastikul ees ootamas mitmeid. Tallinna Majanduskooli jaoks on need ennekõike kutsehariduse reformiga seotud muudatused, mis jõustuvad 2025/26 õppeaastast. Aga majanduskooli saavad mõjutama ka õpiea kohustuse pikenemisest tulenevad 4-aastased õppekavad jpm.

Kel on soovi eesootavate muudatuste kohta täpsemalt lugeda, siis lähiaastate eesmärkidest ja tegevustest annab ülevaate Haridus- ja noorteprogramm 2024-2027.

2023. aasta pakkus meie kogukonnale hulganisti kokku tulemise ja koos tegemise võimalusi nii TMK Häkatoni, TMK Expo kui Hoovipeo näol.

Eelmises aastalõpu tervituskõnes peatus direktor Triin Laasi-Õige 2022. aasta tippsündmusel ning majanduskooli kogukondlikul ühtekuuluvustundel, mille tugevuse kohta saime kinnitust kooli 115. juubelile pühendatud vilistlaste kokkutulekul, kus osales ligi 900 külalist. Ka uuel, 2024. aastal ootame vilistlasi koolielus kaasa rääkima, sest juba 19.-20. jaanuaril toimuval TMK Häkatonil hakkame koos lahendusi otsima õppijate kaasava eelarve projekti raames püstitatud probleemkohtadele, et majanduskoolis õppimise kogemust veelgi paremaks muuta.

Samuti ootame kõiki kogukonna liikmeid osalema 17. mail toimuval traditsioonilisel Hoovipeol Tallinna Majanduskooli hoovis, kuhu olete kõik alati väga soojalt oodatud!

Lõpetuseks kutsun teid kõiki üles sel aastalõpu viimasel pikal nädalavahetusel puhkama ja lõõgastuma. Võtke aega, et olla koos lähedastega ja laadida end uue energiaga.

Aitäh, Tallinna Majanduskool kogu oma imelises koosluses, et annate põhjust 2023. aasta kokku võtta rõõmu ja tänutundega.

Soovin meeleolukat aastalõppu ning et uus, 2024. aasta tuleks edukas, eriline ja meeldejääv!

Karita Leppsoo

Kogukonnajuht direktori ülesannetes