21. Oktoober 2020

Kaasav eelarve 2020 – ootame õppijate ideid kuni 31.10.2020

Eelmisel õppeaastal esmakordselt rakendatud kaasav eelarve tuli Tallinna Majanduskooli praktikasse selleks, et jääda! Ja seda vägagi ilmselgel põhjusel – kuu aja jooksul sõnastasid meie õppijad 26 ettepanekut majanduskoolis õppimise kogemuse paremaks muutmiseks. Ettepanekud adresseerisid nii meie õppijate maailmavaatest kui praktilisest kooliskäimise kogemusest tulenevaid probleeme. Selleks, et valida välja need kõige-kõige olulisemad ideed, korraldasime hääletuse.

Hääle andnud õppijad otsustasid, et istumiskogemus klassiruumis peab olema pehmem, tekkima peab koht, kuhu koolipäevaks oma isiklikke asju hoiustada ning pikast koolipäevast kangeks jäävat keha võiks lasta massaažitoolil pingetest vabaks mudida.

10 00 eurot ja kolm ideed, mis 2020. aasta lõpuks on ellu viidud:

• soetasime istmepehmendused, mida soovi korral saab kasutada
  • massaažitool õppijate puhkeruumis B 101 ootab kasutamist
  • metallist hoiukapid koolipäeval oma isiklike asjade hoiustamiseks paigaldatakse novembri lõpuks

Sel aastal see kõik kordub ning taas ootame õppijate ideid ja ettepanekuid selle osas, kuidas investeerida 10 000 eurot kooli eelarvest meie koolikeskkonda ja õpielamuste parendamisse 2021. aasta jooksul. Ootame selgesõnalisi ning hästi läbimõeldud ettepanekuid, mis on suunatud konkreetsele probleemidele. Valiku langetavad õpilased ise ning meile koolina jääb rahulolu sellest, et oleme andnud meie kaasamõtlevatele, koolielust hoolivatele ning ettevõtliku vaimuga õppijatele võimaluse kooli juhtimises kaasa rääkida.

Esita oma idee 31. oktoobriks siin – https://bit.ly/36Y5UM6