21. Aprill 2021

Head administratiivtöötajate päeva!

Iga aasta aprilli viimase täisnädala kolmapäeval peetakse administratiivtöötajate päeva, et tänada ja tunnustada ettevõtete ja organisatsioonide kõige säravamaid tähti – sekretäre, juhiabisid, asjaajajaid, administraatoreid ja teisi bürootöötajaid. Sel aastal tähistatakse seda päeva 21. aprillil.

Administratiivtöötajate päeva ajaloost

Esmakordselt tähistati seda päeva 4. juunil 1952. aastal. Põhjuse andis selleks Young&Rubiconi suhtekorraldaja Harry Klemfussi nördimus, et Teise maailmasõja järgne USA ülistas vabrikus rasket tööd tegevaid naisi, aga jättis varju sekretärid, ilma kelleta õitsev majandus kuidagi hakkama saada ei võinud. Nii otsustaski ta luua sekretäride päeva.

Teine maailmasõda oli alles lõppenud ja USA majandus tundis teravat puudust haritud administratiivtöötajatest. USA rahvuslik meedia ülistas endiselt Rose Will Monroe’d, kes eesrindliku naisena tehases pommitajaid kokku pani ja Rahvusvaheline Administratiivtöötajate Liit (IAAP) nägi kurja vaeva, et kutsuda üles naisi töötama vähemtasustatud ja -tunnustatud sekretäriametis. Klemfuss oli IAAP’ile nagu kingitus taevast, kui ta oma turunduslikke oskusi kasutades rahvusvahelisele sekretäride päevale aluse pani.

Sekretär.ee juht Elis Vaiksaar on öelnud, et on ülioluline hoida sekretäri südames tugevat tunnet, et ta on tõepoolest ettevõtte võtmeisikuks, sest see ongi nii. „Bürootöötajat peetakse tihti halliks hiirekeseks, kelle teeneid teavad kõik, aga keda ei märgata. Aga kuidas siis meie töö tegelikult lihtsamaks muutub? Ikka võluritest sekretäride, asjaajajate, assistentide, administraatorite ja teiste bürootöötajate käte läbi!”

Aitäh teile kõigile!

 

Allikas: Sekretär.ee
Ajaloo allikas: Travel blog by Helen