14. Jaanuar 2022

Ettevõtluspäevad esmakursuslastele

Tallinna Majanduskoolis on kujunenud traditsiooniks korraldada esmakursuslastele mooduli „Õpitee ja töö muutuvas keskkonnas“ raames ettevõtluspäev.

Juba teist õppeaastat oleme tegutsemas virtuaalselt. Ühe pika ja pingelise päeva jooksul arendavad õpilased meeskondades oma äriideid kasutades Osterwalderi ärimudelit. Päev lõppeb liftikõnede esitamisega “investoritele”. Õpilastele on äriideede arendamisel toeks mentorid – Rain Veetõusme, Rain Arro, Ott Alemaa, Kersti Pärn, Anti Radik ja Indrek Jänes. Päeva on lülitatud ka miniloengud ideede leidmisest, loovusest ja loovustehnikatest, Osterwalderi ärimudelist ning Liftikõne kokkupanemisest ja esitamisest.

4., 6. ja 12. jaanuaril osalesid ettevõtluspäevadel  9 erineva õpperühma õpilased, kokku enam kui 300 õpilast. Välja pakuti väga erinevaid ideid, nt reisiteenused suhte proovile panemiseks, beebitoodete automaadid lennujaamades, personaalne lasteraamat või elektrikogumise seade.

Veebruaris-märtsis toimub veel 4 sarnast õpiüritust, järgmine juba 2. veebruaril õpperühmadele AK216, AK218 ja PT208.

Lennukaid ideid ja loodame, et järgmisel õppeaastal saame uute esmaskursuslastega kokku juba füüsilises ruumis!