26. Aprill 2023

Head administratiivtöötajate päeva!

Täna on eriline ja tähtis päev! Aitäh teile imelised administratiivtöötajad, olete asendamatud!

Iga aasta aprilli viimase täisnädala kolmapäeval tähistatakse administratiivtöötajate päeva, et tänada ja tunnustada ettevõtete ja organisatsioonide kõige säravamaid tähti – sekretäre, juhiabisid, asjaajajaid, administraatoreid ja teisi bürootöötajaid. Sel aastal tähistatakse seda päeva 26. aprillil.

27. aprilli toimub Tallinna Majanduskoolis sekretäri ja bürootöötaja kutsemeistrivõistlus, kus oma oskused panevad proovile kutseõppeasutuste sekretäri ja bürootöötaja õppekavade õppijad.

Võistluse eesmärgiks on võimaldada kutseõppeasutuste sekretäri ja bürootöötaja õpilastel näidata oma kutseoskusi, selgitada välja Eesti parimad õpilased sekretäri ja bürootöötaja erialal, populariseerida sekretäri ja bürootöötaja eriala ning tõsta kutsehariduse mainet.

Kutsemeistrivõistlusele on registreerunud 10 sekretäri ja bürootöötaja eriala õppijat neljast õppeasutusest – Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskoolist, Tartu Rakenduslikust Kolledžist,  Pärnumaa Kutsehariduskeskusest ja Tallinna Majanduskoolist.

Tallinna Majanduskooli esindavad 3 õppijat, keda on ettevalmistamisel toetanud õpetajad Kristina Kask ja Anne Ilp. Kutsemeistrivõistlus koosneb neljast osast: dokumendihaldus, sekretäritöö, avalik esinemine ja bürootarvete äratundmine.

Sekretäride kutsevõistlust korraldab HARNO koostöös Tallinna Majanduskooli ja Eesti Juhi Abi Ühinguga.

Head administratiivtöötajate päeva!

Administratiivtöötajate päeva ajaloost

Esmakordselt tähistati seda päeva 4. juunil 1952. aastal. Põhjuse andis selleks Young&Rubiconi suhtekorraldaja Harry Klemfussi nördimus, et Teise maailmasõja järgne USA ülistas vabrikus rasket tööd tegevaid naisi, aga jättis varju sekretärid, ilma kelleta õitsev majandus kuidagi hakkama saada ei võinud. Nii otsustaski ta luua sekretäride päeva.

Teine maailmasõda oli alles lõppenud ja USA majandus tundis teravat puudust haritud administratiivtöötajatest. USA rahvuslik meedia ülistas endiselt Rose Will Monroe’d, kes eesrindliku naisena tehases pommitajaid kokku pani ja Rahvusvaheline Administratiivtöötajate Liit (IAAP) nägi kurja vaeva, et kutsuda üles naisi töötama vähemtasustatud ja -tunnustatud sekretäriametis. Klemfuss oli IAAP’ile nagu kingitus taevast, kui ta oma turunduslikke oskusi kasutades rahvusvahelisele sekretäride päevale aluse pani.