EKAP on Eesti kutsehariduse ainepunkt. 1 EKAP vastab 26 tunnile tööle ehk ühele nädalale õppuri tööle, millesse on arvestatud kontaktõpe, iseseisev töö, praktika ja e-õpe ning teadmiste kontroll.
Õppekava läbinuna on Sulle selgeks saanud põhilised meeskonnatöö juhtimisega seotud oskused ning organisatsioonikultuuri toimemehhanismid, oskad juhtida projekte ja neid eelarveridadesse paigutada. Kooli lõpetanud meeskonnajuhina kasutad IKT vahendeid, et ühendada meeskondi. Meeskonnajuhi õppekaval saad õppida ning täiendada teadmisi nii teeninduse kui ka tootmise korraldamise valdkonnas. Õppeprotsess hõlmab palju rühmatööd ja aktiivõppe meetodeid.
Õppekava peamised ainemoodulid:
Valikõpingud:
Õppija valib valikõpinguid 3 EKAPi ulatuses. Valikainete valimine toimub õppeaasta algul oma õpperühma siseselt. Valikainetena tulevad õpetamisele need 1-2 teemat, mis on osutunud õpperühma piires enim valituteks:
Isiksuse- ja sotsiaalpsühholoogia – 2 EKAP
Finantsarvestuse alused – 2 EKAP
Ettevõtte ostutoimingud – 1 EKAP
Projektijuhtimine – 1 EKAP
IKT meeskonnajuhi töös – 3 EKAP
Terviseedendus – 1 EKAP
Logistika – 2 EKAP
Kvaliteedijuhtimine – 3 EKAP
Ametikeel ja retoorika – 2 EKAP
Meeskonnajuhi eriala õppekava rakenduskava
Tutvu ka varasemate õpingute ja töökogemuse arvestamise võimalusega VÕTA.
Praktika maht on 22 EKAPit.
Praktikate läbiviimise kord alates 01.09.2025
Sisseastumiseks on tarvis esitada eelneva hariduse tõend ning portfoolio, mis kinnitab Sinu omandatud oskusi ja vastavalt vastuvõtueeskirjas toodud lisadokumendid.
Pane tähele! Portfoolio faili pealkirja/faili nimesse tuleb kindlasti märkida oma nimi.
Õppima saavad asuda need, kellel on vähemalt 4. taseme kutse järgmistel kutsealadel: põllumajandus, kalandus, metsandus, toiduainetööstus, teenindus, tehnika, tootmine ja töötlemine või vastavate kompetentside olemasolu.
Loe lisa: Tasemeõppe õppijate vastuvõtu tingimused ja kord 2025/2026 õppeaastal