Administratiivtöö õppetooli juhataja Fredy Bogomolov

Teeme tutvust meie uue administratiivtöö õppetooli juhataja Fredy Bogomoloviga ja uurime, mis teda innustab ja millega talle vabal ajal tegeleda meeldib.

 

Millega tegeled Tallinna Majanduskoolis?

Administratiivtöö õppetooli juhina on Tallinna Majanduskoolis minu põhilisteks tööülesanneteks õppekavade arendus ja õppekava meeskondade töö juhtimine. Samuti koostöö korraldamine tööandjate ja erialaliitudega ning õpilaste toetamine nende õppeprotsessis.

Kuidas sellesse kooli jõudsid?

Selliselt nagu kooli ikka jõutakse. Esmalt tuleb esitada dokumendid, seejärel tehakse otsus ning positiivse otsuse korral oledki kooli pääsenud.

Olen peale esmast kohtumist kooli juhtkonnaga koolis üsnagi palju aega veetnud ning jõudsin arusaamisele, et tegemist on selle meeskonnaga, kellega ma tahaksin koos töötada. Minu jaoks oli oluline anda aega selle äratundmise tekkimiseni, et veenduda, kas mu töö võimaldab ka päriselt teha seda, mida ma tahaksin teha.

Mis on Sinu töö juures see miski, mis paneb silma särama?

Arendus. Minu jaoks peitub kogu selle positsiooni võlu selles sõnas. Paljude jaoks võib kõlada kulmukergitavalt, miks üks jurist oma erialasele tööle võib eelistada tööd koolis. Vastus sellele on väga lihtne- kõik, kes on õppinud õigust saavad töötada õiguse valdkonnas tehes juristi igapäevatööd, kuid on vähe neid, kes saavad tegeleda valdkonna arenguga. Minu õppetoolis on kõik erialad suuremal või väiksemal määral seotud õigusega ning õppetooli juhina saan panustada igapäevaselt selle nimel, et Eesti tööjõuturg oleks küllastunud spetsialistidest, kellel on valdkonna praktilised teadmised.

Kellel soovitaksid majanduskooli õppima tulla?

Majanduskool on kindlasti kool kõikidele, kellel on soov omandada valdkonna praktilist haridust. Ühel või teisel moel puutuvad kõik oma elus kokku valdkondadega, mida majanduskoolis õpetatakse. Nii on ka kogenud juristil oluline omandada baasteadmised raamatupidamisest või näiteks ettevõtte raamatupidajal süvendatud teadmised õigusest, personalitööst või maksundusest. Kindlasti ei ole vähemoluline omandada ka ettevõtlik mõttelaad mõnel ärinduse valdkonna õppekaval.

Millega lisaks siin toimetamisele veel tegeled? On Sul põnevaid hobisid?

Põnevateks hobideks kahjuks praegusel eluperioodil aega ei jagu. Lisaks majanduskoolis töötamisele tegelen magistrikraadi omandamisega Tallinna Ülikoolis. Samuti panustan vabatahtlikuna Tallinna Vangla ja Tartu Vangla vanglakomisjonide töösse, milledest viimase tööd komisjoni esimehe rollis ka juhin. Oma vähese vaba aja veedan sõpradega või perega maakodus Tartumaal. Vaikusehetki naudin koos erialase kirjandusega või muudan need hetked kärarikkaks hea filmi või muusikaga.

Kelleks unistasid lapsena saada?

Kuni üheteistkümnenda klassi lõpuni oli mul selge veendumus, et minust saab keemiaõpetaja. Keemia oli koolis ka minu lemmikõppeaine.