Printimine

Tallinna Majanduskoolis on õppurite õppetöö abistamiseks 2 avalikku printerit.
Printerid asuvad õppehoone A ja B korpuse esimese korruse koridorides ja nad on tähistatud asukoha järgi „A1-Printer“ ja „B2-Printer“.
Printimiskäsku on võimalik saata igast kooli arvutist. Printimiseks logi ennast kooli arvutisse. Enne printimiskäsu andmist vali alati sulle sobiv lähim printer. Mine prinditud materjalile järgi.
Enda printimise ajalugu saad enda (kooli) kontoga sisse logides vaadata aadressilt https://uniflow2.tmk.win/pwclient. Link avaneb ainult kooli sisevõrgus (kooli arvutis või wifis).

Veateate ilmnemisel tuleb vajutada ADVANCED -> Proceed to ____ (Google Chrome) või More Information -> Go on to the webpage (Internet explorer).

Printimine kooli arvutist

Kooli arvutist printimiskäsu andmiseks ei pea printerisse sisse logima. Enne printimiskäsu andmist kontrolli arvutis printeri valikut, valides kas „A1-Printer“ või „B2-Printer“ ja vaata üle printimise valikud, vajadusel korrigeeri.

Printimislimiit

Õppuri poolt tasuta prinditavate lehtede arv õppeaasta jooksul on piiratud printimislimiidiga. Printimislimiit on kehtestatud paberi kokkuhoiuks. Printimislimiit määratakse rahalise summana. Õppeaasta printimislimiidi summa avalikustatakse kooli kodulehel. Printida on võimalik A3 ja A4 formaadis mustvalgelt või värviliselt ühe- või kahepoolselt. Printimislimiit väheneb printimisel automaatselt vastavalt kehtestatud hinnakirjale. Printimislimiidi täitumisel saadetakse teie kooli e-posti aadressile automaatne teavitus printimise hetkeseisust.
Ennast välja logimata jättes võivad sinu printimislimiiti vabalt kasutada teised isikud.

Printimislimiidi juurde ostmine

Vajadusel saab printimislimiiti maksekaardiga tasudes juurde osta raamatukogus B218 või õppeosakonnas B212. Printimislimiiti ostetakse juurde täiseurodes. Kasutamata printimislimiit suletakse õppeaasta lõpus hiljemalt 30 juunil. Realiseerimata printimislimiidi summat tagasi ei maksta, sellelt ei tasuta intresse ning seda järgmisesse õppeaastasse üle ei kanta.

Skaneerimine printeriga A1 või B2

Skaneerimislimiiti pole.
Kooli avaliku printeriga skaneerimiseks pead ennast enda kooli kontoga sisse logima.
Käivita digitaalne juhtpaneel nupule vajutusega (kui see on uinuvas olekus).
USER NAME (kasutajanimi) reale kirjuta enda kooli konto kasutajanimi ilma domeeni (@tmk.edu.ee) lõputa. PASSWORD (salasõna) reale kirjuta sulle teadaolev salasõna.
Sisse logimise lõpetamiseks anna käsk OK.

Vajutage nupule Scan ja valige faili saatmise asukoht. Valikud on: 1) enda e-posti aadressile, valides „Email“; 2) enda kodukataloogi (arvutisse logides „H“ ketas), valides „kodukataloog“
Skaneerimise eelvaateks vajutada „Touch to scan and perview“ või koheseks salvestuseks „Send või Scan“.
Peale töö lõpetamist logi kindlasti välja käsklusega Sign Out.

Printimise hind

Printimise eest saab tasuda TMK raamatukogus

2019/2020 õppeaastal on õpilastele tasuta 20+20 lehekülge.

A4 Mustvalge 1 leht 0.10€
A3 Mustvalge 1 leht 0.20€
A4 Värviline 1 leht 0.40€
A3 värviline 1 leht 0.80€