“Loovõpe eluks” projekt jõudis lõpule Ljubljanas
23.–24. aprillil toimus Sloveenias Ljubljanas rahvusvahelise Erasmus+ projekti Creative Learning for Life (e.k. “Loovõpe eluks”) viimane kohtumine. Tallinna Majanduskooli esindasid kohtumisel eluoskuste eksperdid ja õpetajad Terje Alliksoo ja Lily Loidap, ärinduse õppetooli juht Indrek Jänes ning rahvusvahelise koostöö koordinaator Anneli Pikkmets.
Kolme aasta jooksul kestnud projekt ühendas partnereid Eestist, Itaaliast, Hollandist ja Sloveeniast, keskendudes loova õpetamise pädevuste arendamisele ning toetades kutseõppijate paremat toimetulekut kiiresti muutuvas ühiskonnas ja tööturul.
Lõppkohtumine leidis aset Ljubljana Biotehnilises Hariduskeskuses (BIC Ljubljana), mis on üks Sloveenia suurimaid ja mitmekülgsemaid hariduskeskusi. BIC Ljubljana pakub laia valikut gümnaasiumi-, kõrg- ja täiendõppe programme loodusteaduste, toidutehnoloogia, veterinaar meditsiini, biotehnoloogia ning hotellinduse ja turismi valdkondades.
Kohtumine algas külalislahke vastuvõtuga BIC Ljubljana Kulinaaria- ja Turismikeskuses KULT316, kus külalistel oli võimalus tutvuda õpperestorani, kohviku, õppeklasside ja veinikeldriga. Kohapeal pruulitakse ja müüakse käsitööõlut ning veini.
Järgmisel päeval toimus tööprogramm BIC Ljubljana kutsekõrgkoolis, kus partnerid tutvustasid oma senised kogemusi ja edasisi plaane eluoskuste õpetamisel.
Tallinna Majanduskooli esindus tutuvustas 3. aprillil Tallinna Majanduskoolis toimunud infopäeva „10 loovat aktiivõppemeetodit”, kus tutvustati 10 loovat aktiivõppemeetodit ja kuidas neid õppetööse intregeerida. „Tulevikus saame seda teemat käsitleda 4. taseme õppekavas „Jätkusuutliku ettevõtluse korraldus“, kus moodulites „Õppija professionaalne areng“ ning „Oskused eluks ja tööks“ on võimalus eluoskuste rakendamist õppetöös süvendatult toetada.“
Projekti üks peamisi eesmärke on tõsta õpetajate suutlikkust, arendades nende loomingulisi pädevusi. Eluoskuste kontseptsiooni parem mõistmine on saavutatav läbi loovate õpetamis-, koolitus- ja õppimisviiside, nagu probleemide lahendamine, kriitiline mõtlemine, kommunikatsioon, otsustamine, loovmõtlemine, suhtlemisoskus, eneseteadlikkus, empaatia, stressiga toimetulek ning emotsioonide juhtimine. Need oskused on vajalikud igale õpetajale.
Tallinna Majanduskooli meeskonnal on hea meel olla osa sellest inspireerivast ja tulevikku vaatavast projektist, mis aitab tugevdada õpetajate pädevusi ning pakub väärtuslikke kogemusi ja teadmisi koostööst rahvusvaheliste partneritega.
