Kahjukäsitleja Erik

Erik Kiigemägi (25) on töötanud Eesti Liikluskindlustuse Fondis üle kahe aasta kahjukäsitlejana. 2015.aastal lõpetas Erik Tallinna Majanduskoolis kindlustusspetsialisti eriala
 
Kuidas jõudsid kindlustusspetsialisti erialani?
 
Gümnaasiumit lõpetades ei olnud ma veel päris kindel, mida soovin edasi õppida. Arvasin, et logistika eriala võiks minule sobida. Proovisin seda õppida nii Ettevõtluskõrgkoolis Mainor kui ka Tallinna Transpordikoolis, kuid mõlemad koolid jäid lõpetamata. Seejärel otsustasin aja maha võtta ja läksin vabatahtlikuna sõjaväkke. Peale sõjaväge ei olnud ma endiselt veel päris kindel, et mida ma siis õppida soovin ja Tallinna Majanduskooli kindlustusspetsialisti eriala sattusin õppima täiesti juhuslikult. Võtsin internetist koolide nimekirja lahti ja hakkasin järjest vaatama, mida ühel või teisel koolil pakkuda on. Käisin katsetel ja võeti kooli vastu. Kindlustusspetsialisti eriala jäi kindlasti sellepärast rohkem silma, et mind on alati huvitanud finantssektoris toimuv ja seega ilmselt langes ka valik Majanduskoolile.
 
Kirjelda veidi enda õppekorraldust
Õppisin sessioonõppes.Kui oli 3 nädalat sessioonide vahelist vaba aega, siis esimesed kaks nädalat sai niisama „aega surnuks löödud“ ja viimasel vabal nädalal kõik vajalikud kodused tööd ära tehtud. Esimesel õppeaastal pärast esimest praktikat sain 0,75 kohaga tööle. Siis tuli ka juba aega paremini planeerida, kuna kolm nädalat kuus tuli tööl käia ning neljadal nädalal koolis käia.
 
Kas töö leidmine kindlustuse erialal oli raske?
Liikluskindlustuse Fondi kutsuti mind tööle peale esimest koolipraktikat. Alguses praktikale tulles öeldi küll, et neil on võimalik mulle praktikal olles maksta väikest tasu, kuid töökohta neil pakkuda ei ole võimalik. Endalegi suureks üllatuseks pakuti praktika lõpus siiski kolmveerand kohaga töökohta.
 
Oled sa teinud kindlustusspetsialisti eriala valides õige valiku?
Ma ei ole küll ebausklik, aga vahel mõtlen küll, et jumal tänatud, et ma ei suutnud nii mitmeid aastaid endale eriala valida ja sattusin hoopis Majanduskooli kindlustusspetsialisti eriala õppima. See on üks kõige õigemaid valikuid üldse, mis ma oma elus teinud olen. Amet on huvitav, kolleegid on väga meeldivad ja palganumber on samuti selline, et saab täitsa mõnusalt hakkama.
 
Kui keegi peaks ütlema – kindlustus – see on ju igav! Siis mida sa talle vastad?
Oma isiklikust kogemusest , olles nüüdseks olnud kahjukäsitleja üle  kahe aasta, võin öelda, et see töö on kõike muud kui igav. Ükski kindlustusjuhtum ei ole täpselt samasugune ning ka inimesed, kellega on vaja koostööd teha, on väga erinevad. Mulle meeldib enda töö juures just see, et hästi paljudele detailidele on vaja tähelepanu pöörata ning nüüd tagantjärele vaadates näen, kui palju mind on see amet ka inimesena arendanud. Kuna kindlustussektor on väga lai ning ameteid on meeletult palju ja väga erinevaid, siis usun et sektoris on ka väga hea võimalus ametiredelil edasi liikuda.
 
Palun anna 3 põhjust, miks õppida Tallinna Majanduskoolis kindlustusspetsialistiks?
Õppekava on väga mitmekesine ja huvitav.
Kui oled juba tööinimene, siis on võimalik töö kõrvalt ka õppetööga tegeleda.
Kuna kindlustussturg kasvab, siis on tõenäoline et ka töö puudusega ei tohiks tulevikus probleeme 

Loe kindlustusspetsialisti eriala kohta rohem lisa siit.