Sekretärid tutvusid filmiarhiiviga

4. detsembril külastasid sekretäri eriala SR169 õpilased Rahvusarhiivi filmiarhiivi. Õpilasi võttis vastu juhtivkonsultant Pearu Tramberg, kes tutvustas ajaloolist hoonet,  rääkis väga huvitavalt arhiivi tegevusest ning tegemistest. Tutvuti kaasaegsete hoidlate ja tööruumidega.

Rahvusarhiivi filmiarhiivi kogud sisaldavad Eesti-ainelist filmi- ja videomaterjali 20. sajandi algusest kuni tänapäevani. Vanimad kodumaised filmid väntas Johannes Pääsuke aastatel 1912–1914. Mängufilmidest on säilinud „Karujaht Pärnumaal” (1914),  samuti säilitatakse  Tallinnfilmi mängufilme. Filmiarhiivis säilitatakse ringvaateid, kroonikapalu, dokumentaal-, muusika-, mängu-, anima-, reklaam- ja amatöörfilme, asutuste fotoalbume jne.

Õppekäik oli väga huvitav, pakkudes vaheldust teoreetilistele arhiivinduse tundidele ning näha reaalselt eriliigiliste arhivaalide säilitamist, korrastamist, restaureerimist, hoiutingimusi,  arhivaaride igapäevast tööd. Õppekäigu lõpuks näidati vanu dokumentaalfilme riigiarhiivist ning sekretäride masinakirja tunnist.

Suur tänu filmiarhiivile ja eriti juhtivkonsultandile Pearu Trambergile põneva ekskursiooni eest.

06.12.2017 09:59