Andmekaitsespetsialist (jätkuõpe)

Õppekava tase:
5. taseme kutseõppe jätkuõpe ärinduse ja halduse kutsealadel
Õppevorm:
Sessioonõpe. Õppetöö toimub 2-3 päeval, üldjuhul kas T-K või N-L iga 2-3 nädala tagant

Vastuvõtt kutsehariduse erialadele toimub infosüsteemi SAIS kaudu ajavahemikul 01.05.–18.06.2024 aadressil www.sais.ee.

Andmekaitsespetsialistina oled ettevõtte või asutuse kontaktisik kõigis andmekaitse küsimustes.

Euroopa Liidu isikuandmete kaitse üldmääruse kohaselt on asutustel ja ettevõtetel teatud tingimustel vajalik määrata andmekaitsespetsialist. Seda nõuet kohaldatakse kõigile avaliku sektori asutustele ja organitele (olenemata sellest, milliseid andmeid nad töötlevad), samuti teistele organisatsioonidele, kes oma põhitegevuse raames jälgivad füüsilisi isikuid süstemaatiliselt ja suures ulatuses või kes töötlevad isikuandmete eriliike suures ulatuses. Ka juhul, kui isikuandmete kaitse üldmäärusega andmekaitsespetsialisti määramist tingimata ei nõuta, võivad organisatsioonid mõnikord leida, et vabatahtlik nimetamine tuleb kasuks.

Andmekaitsespetsialist jälgib andmekaitsenormide rakendamist, tegeleb personali teadlikkuse tõstmise ja koolitamisega valdkonnas, viib läbi vastavaid auditeid. Lisaks annab ta nõu seoses andmekaitsealase mõjuhinnanguga ja teeb koostööd Andmekaitse Inspektsiooniga, olles tööandja kontaktisikuks.

Peale andmekaitsespetsialisti jätkuõppe lõpetamist on Sul võimalus töötada nii avalikus kui ka erasektoris andmekaitsespetsialistina.

Õppekava ainemoodulid:

1. Isikuandmete nõuete kohaldamise monitoorimine
  2. Mõjuhinnangu läbiviimine ja riskide hindamine
  3. Andmekaitsealase teabe haldamine ja IKT võimaluste rakendamine
  4. Küberturbe põhialused ja haldamine

​Valikõpingud:

Projektijuhtimine

Erialane vene keel andmekaitsespetsialisti tegevuses ja suhtluses

Erialane inglise keel andmekaitsespetsialisti tegevuses ja suhtluses

Huvipoolte nõustamine

Veebilehtede haldamine ja kujundamine

Õppekava rakenduskava

Tutvu ka varasemate õpingute ja töökogemuse arvestamise võimalusega VÕTA.

Praktika

Praktika maht on 15 EKAPit.

Tallinna Majanduskooli praktikakorralduse eeskiri

Tallinna Majanduskooli praktikakorralduse eeskiri 2024/2025. õppeaastal

Sisseastumine

Andmekaitsespetsialisti erialale saad asuda õppima, kui Sul on vähemalt 4. kvalifikatsiooni taseme kutse ärinduse, halduse kutsealadel või vastavate kompetentside, töökogemuse ja keskhariduse olemasolu. Kui Sul ei ole omandanud haridust ärindus/haldus valdkonnas, siis tuleb sisseastumisel SAIS keskkonnas esitada portfoolio.

Loe lisa vastuvõtueeskirjast.

Täiendav info